Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz King Unique #22 üzenetére

    Agy kell meg vírusirtó. Még nem volt bajunk belőle.
    Agymentes userrel meg láttam botnetet Win7-tel is. Még bitcoint is bányászott :DDD

    Vistából meg eddig 2-ből 2 telepítés nem elég meggyőző. Pillanatnyi fagyások, megakadások. Igaz a HDD-vel is van valami, 7 se oké teljesen, XP még épp elvan, de akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz King Unique #24 üzenetére

    Tudok róla hogy a múltban is volt olyan XP worm ami IP range scanninggel automata bejelentkezett a pofádba ha bedugtad a netet. Csak nálam az XP sokszor céleszköz. Mint egy CNC gépen a 3.1.
    Másik gépbe kell ram. Amúgy van rajta 7 de kevés az 1,8GB.

    Athlon XP-n meg DX8.1-es kártyával gondolkozni se kell, nincs alternatíva.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz King Unique #43 üzenetére

    "Milyen programok nem futnak 8.1-en, ami 7 alatt igen, mert én elég sokat próbálgattam és gond nélkül ment"

    - Az összes olyan program, amit aktiválni kell (szinte minden újabb program), újra meg kell venni, mert az aktiválás alaplaphoz és az operációs rendszerhez is kötődik.
    - Mivel az MS fejlesztő rendszerek miatt 64 bitest kell használni, az összes olyan, amelyik legalább 1 darab 16 bites DLL-t is használni akar. A korábbi MS fejlesztő rendszerek működtek 32 bit alatt is, az újak nem.

    Windows 8.1 operációs rendszer váltásnál a számítógépet is cserélni kell (főleg, ha már 3 év körüli), az új BIOS rendszer miatt is.

    "Frissítések azért egy eredeti rendszert csak úgy nem rontanak el, milyen programoknak okoz gondot?"

    - Például az egyik frissítés után a rendszer semmilyen batch fájlt nem volt hajlandó futtatni, tehát az Eclipse alapú Androidos fejlesztések leálltak, mert az rengeteg batch fájlt használ. Véletlen? A batch fájlokat csak adminisztrátori jogokkal lehetett elindítani, de ha az a batch fájl egy másikat is meghívott, azt az oprendszer egyszerűen nem látta. Német oldalakon is feltűnt a probléma, szinte mindig az Eclipse és az Androidos fejlesztésekkel kapcsolatban, mert azok batch fájlokat használnak. Állítólag illetéktelen programindítás megakadályozása lett volna a cél, de az MS már odáig jutott a paranoiával, hogy a felhasználó nem tudja a gépét használni, a telepített programok nem működnek, mert nem férnek hozzá a Program Files alkönyvtárhoz, ahova telepítve vannak, aktív Defender mellett pedig a rootkitek vidáman felmásznak a gépre.
    Nem szabadna olyan korlátozásokat berakni a rendszerbe, amely a normális használatot gátolja. Azonos hálózatban két gép között a kapcsolatot szinte lehetetlen beállítani, iszonyat mit kell szenvedni vele. És a kártékony programok vígan elvannak, a felhasználónak meg lerepül a feje dühében.

    "Amúgy meg, ha erőszakos marketing, akkor többi gyártó, pl. Apple nem uezt csinálja?"

    - Van a Windows Phone 8-as és Androidos telefonom mellett iPhone is, valamint MacBook Air-t is használok iOS-hez fejlesztésre (de a fő gépem a Windows 8.1-es Dell Precision notebook), de ott ilyen problémákkal eddig még nem találkoztam.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz King Unique #50 üzenetére

    Tudom, hogy speciális eset, de mivel engem érint (valamint az összes fejlesztőt), ezért tettem szóvá.
    Ha az MS a fejlesztők kegyeit keresi, akkor egy-két évnél tovább kellene a kompatibilitást megtartani az előző rendszerekkel. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy évente lehet kukázni az addig megszerzett tudást. Ha pedig a fejlesztő nem fontos, akkor ne csodálkozzon az MS, hogy kevesebb az alkalmazás WinPhone-ra, mint Androidra vagy iOS-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Sheld

    senior tag

    válasz King Unique #74 üzenetére

    Igen, tuom, egy gyengébbik konfigra felrakta, azon youtubeozok, meg ilyesmik :) Sőt, prohardvert is azon nézek. Amiatt kérdezem, hogy felmerje-e telepíteni az y50-es notimra. Anno részt vettem a windows 8 és 8.1 technical preview változatába, azok elég stabilak voltak, sőt már akkor main oprendszerként használtam őket.

    Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák