Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    Választ erre a hozzászólásra:

    Én sem kötekedésnek írtam, mert nem vagyok egyik rendszer híve sem (mondjuk apple terméket nem szívesen használok az eddigi tapasztalatom alapján, de a másik kettővel ki vagyok békülve.)

    A kettes pontot megválaszoltam, ki is emelted. De kifejtve bővebben:
    Fut feladatütemező, intéző, processz ütemező, fájlmegosztás, tűzfal és még milliónyi(?) komponens/alrendszer. Ezek nem függnek a hardverek/szoftverek számától. Mert mind egy "virtuális gép" felett futnak. (Nem Virtualbox, Dalvik, és társaira gondolok, ez Tannenbaum elég jól kifejti az első fejezetben). A driver feletti rész, már nem kötődik egyetlen egy hardverhez sem, mivel az alatta lévő driver lerendezi. Így egy "virtuális gépet" nyújtanak a felette lévő dolgoknak. Nekik a részletekkel már nem kell törődniük, mivel az a driver saját felelőssége. Így a driver felett futó kódok nem vállalnak driver hibájáért felelősséget. Max egy hibaüzenetet nyújtanak a felhasználó számára. Az érthetőség kedvéért egy kicsit sarkítok most: A VGA driver feletti kódok már nem foglalkoznak azzal, hogy milyen kártyád van. Integrált vagy cserélhető, NVIDIA vagy ATI. A driver feletti kódok már csak annyit mondanak, hogy a (100, 100) (X, Y) koordinátájú képpontot színezd ki (50, 50, 50) RGB színkódú színnel. Ha a driver ezen részét jól megcsinálták (és a hardver sem hibás), akkor a (100, 100) koordinátájú pont a megadott színű lesz, függetlenül attól, hogy milyen kártyád van.

    A hardverekkel a driverek kommunikálnak, nem az oprendszer. Az oprendszer csak előír egy szerződést, amit a driver írójának be kell tartania. Ha betartja, akkor az oprendszer képes lesz kezelni az adott eszközt. Ha a driver írója a drivert hibásan írja meg akkor, hibásan fogja tudni kezelni az oprendszer az adott eszközt.

    Most szemezgessünk az MS szemszögéből:
    Tudván, hogy az én oprenszerem milliónyi hardverkombináción kell, hogy közel hibátlanul fusson. Mit is választanék?
    1) Az általam csinált dolgokat hardverfüggővé teszem. Így az összes hardver gyártónak kiszolgáltatom magamat ÉS a programozóimat megszívatom, mert az ő munkájuk jósága/hibátlansága az alatta lévő hardverektől függ vagy
    2) Csinálok egy minimális felületet (drivermodell). A felette lévő kódoknak nem kell driverekkel/hardverekkel, stb.. foglalkozni, így hardverfüggetlenül működnek. Így csak a saját feladatukra kell koncentrálni, függetlenül attól, hogy milyen hardver van alatta. A modell alatti részt pedig a gyártóknak kell megcsinálniuk és tesztelniük. Emiatt nem függ a hardverek számától az oprendszer biztonsága.

    Ha ezt a hardverek száma vs biztonság témát az elkövetett hibák felől közelítjük meg, akkor látni lehet:
    - driverekben lévő hibákat ne nagyon használják ki, mert csilliónyi variáció van belőlük
    - a drivermodellben nem nagyon van hiba.
    ----------------------------------------- Az oprendszernek idáig van köze a hardverekhez.
    - A driverek feletti részben találnak hibát. Explorer, fájlmegosztás, stb... ami már nem hardverfüggő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák