Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    válasz sz.balazs.95 #25583 üzenetére

    Szerintem semmi akadálya. Én egy független lemezképbe elmentettem a Win7-es rendszert tartalmazó partíciót. Utána frissítettem.

    Win10 tapasztalat:

    - nem működik az SSD-m TRIM funkciója Sentinel szerint, Win10 állítása: legfrissebb driver. Az 1156-os alaplapom gyártói oldalára már a 8.1-es driverek sem kerültek fel csak Win7, tehát más forrás nem tudom mennyire lesz hivatalos, USB3, SATA3 támogatott a lapon, i7 proci bőven elég még, szóval nem nagyon értem mi okom lenne cserélni. Ha ezzel a Win verzióval akarnak motiválni nem fog összejönni. Elvileg parancssorból is be lehet kapcsolni a TRIM-et, de nem próbáltam, mert közben

    - a G27-es kormányhoz sem találtam Logitech Profiler-t, lehet hogy lesz, de egyelőre szerintem még nincsen kész, mert a gyártó supportján nem lelem.

    - talán az átalakítók miatt, de az AMD CCC-t egyszer nagy nehezen beállítottam, minden oké volt aztán újraindulás után folyton 16:9-es képaránnyal akar felismerni az Eyefinity 3db monitorából kettőt és emiatt a 16:9-es felbontásokat ajánlja csak fel, tehát a monitorokat csoportba rendezve natív felbontásukra nem tudom állítani, csak FullHD-re (amit elvileg nem is támogatnak), a Windows-ban meg kiszürkül a felbontás állításának lehetősége, a kép meg persze torz és mindez egy reboot után tök magától. Legfrissebb CCC.

    Ennek utána elmentettem a Win10-et ott ahol tartottam a telepítéssel és visszatöltöttem a Win7-et, ami hibátlan. Ennyi nekem már elég is volt ahhoz, hogy úgy érezzem még korán van.

    Szerintem ahhoz túl sokáig tart frissíteni, hogy kipróbáld, de te tudod.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz vlevi #25627 üzenetére

    Ez a lista messze nem teljes, csak egyelőre eddig tartott a kitartásom. Nem akartam regényt írni.

    A dolog ott kezdődött, hogy az update által letöltött telepítő nem hordozható, ezt nem tudtam.

    Úgy értem sok évet ment Win7 van alattam, tengernyi alkalommal szedtem le róla (vagy nem) rosszindulatú vackokat. Miután lejött a Win10 telepítő a rejtett mappát a C-ről lemásoltam és nem frissítettem vele, helyette telepítettem frissen egy sp1-es tiszta Win7-et, majd visszatettem a rejtett mappát a C-re, onnan indítom a win10 setup-ot, mire elpusztul hibával.
    Egy fél nap alatt naprakész lett update-el a frissen telepített win7 is, de nem jött a frissítés win10-re piktogram a tálcára.
    Jó, anyád hogy van, pár percet szántam rá, webes alkalmazás letölt, erre az meg más néven hoz létre rejtett mappát a C-re és megint letölti a 4 gigáját újból win10 telepítő jeligére, itt már egy szolid fackivan hangulatba kerültem. Mindegy.

    Szóval felment a 10 és akkor kezdtem tovább telepíteni, mire valami újraindítást kért –ahogy az lenni szokott- és annak utána jött egy instant fél órás nem tervezett szopakodás a CCC-vel, hogy vajon miért torz a kép a 3 monitorból kettőn, amikor az előbb állítottam be és programoztam fel mindent macro manager-el a billentyűzetre és váltogatás is ment 1 asztal+ kettőre kiterjesztett és 3 csoportba rendezett monitor 1 asztala között.
    Közben kiderült, hogy a Sophos tűzfala win10 alatt nem tud interaktív módot és ez az infó pont a legjobbkor ért hangulatilag, hogy most az összes szabály miatt tölthetem vissza a hetes wint, hogy exportáljam a szabályokat, majd vissza a 10-et, hogy importáljam, különben cumi van, mert tanítani még nem lehet.

    Mindegy kitartás, akkor legalább egy játékot megnézek -gondoltam ha már feltettem-, hogy összetojja e magát vajon és akkor jött a kormány, hogy hát a fele funkciója eleve nem elérhető win10 alatt annak sem profiler hiányában és a sok órás szívás után végképp elfogyott már a türelmem és feltettem magamnak a kérdést, hogy miért is copatom én magam ezzel?
    Fogalmam sincs.

    Visszatettem a hetest. Arról szó sincs, hogy a Win10 használhatóságáról véleményem lenne, mert elkezdeni sem volt türelmem. Amikor éppen nem egy hibával foglalkoztam és „haladtam” volna a telepítéssel akkor kb. 10 percenként derült ki valami „ez sem lesz jó” jeligére, szóval engem nem győzött meg.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz arcitec #25633 üzenetére

    Szóval a régi Profiler megy Win10 alatt, csak a Win10 alá nem tették át a supporton? Ez reményt keltő feltéve, hogy nem egy appcrash a vége egy 2 órás verseny utolsó körében :DDD

    Kösz, egyelőre még nem teszem vissza a 10-et emiatt, de hasznos infó, jó tudni.

    Igen a G500 egerem nekem is felment. Gaming Software meg fénykép a hardveremről csilli-villi grafikus felületen... az rendben volt. Csicsás lett.

    (#25638) Johni5
    Ezt olvastam már mástól is, ezért csináltam így. Lehet akkor az volt a baj nálam, hogy Ultimate a régi win7-em, amin elsőre lejött nekem a háttérben, az új sp1-es telepítő meg win7 prof. (Így is örültem, hogy volt eredeti win7 kulcs egyáltalán, bár ez is frissítős kulcs, ami elvileg egy eredeti OEM-et igényel asszem, mindegy az aktiválással nem volt gond, a 7-is meg a 10 is aktívált volt.

    Minden esetre egy telepítő ami nem tartalmaz kulcsot eleve nem értem miért kerül rejtett mappába...

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    Elegánsan fel lehet törni a Win10-et?
    Gimiben szóba került az oprendszer váltás. Most Win7 van. Láttam már úgy hagyva gépet. (Vissza se nevezték a gépen a beragadó billt. elég egyértelmű volt.) Szóval tételezzük fel, hogy Tanár sehol, Pistike kiguglizta, hogy melyik két rendszerszolgáltatást lehet megcserélni file szinten a tízben, mert baromira ráért, bebootol átírja a jelszót, nagynak érzi magát.
    Tegyük fel engem viszont annyira nem kavar fel a Win7 leváltásának gondolata, hogy azzal foglalkozzak 5 percnél többet, hogy a win10-et hogy lehet feltörni.
    Vissza tudom írni a saját felhasználóm jelszavát a régire, ha penről bootolok „gyári” vagy warez megoldással gyorsan vagy a korábbi verzióknál járható ismertebb módszereket megoldották és vacakolhatok vele órákat, mire megtalálom, hogy most tízben egyáltalán hogyan lehet?
    Mert ha kutatni kell annak az lenne a vége, hogy teszek rá és 5 perc alatt visszatöltöm független lemezképből az egész gépet, de az meg mégsem jó, mert ettől még nem fogom Pistike módszerét tudni és előbb-utóbb csak gond lehet a „C” legyalulásából, valami adatvesztés. Szóval ha emiatt púp a hátamon, inkább át se váltok 10-re :)

  • kokov

    tag

    válasz Rimuru #49023 üzenetére

    Akar a fene, de használt brand gépeket vettek és kézzel nyitható a gépház, az összes. Szóval egy mozdulattal ki lehet venni az alaplapból elemet, onnan meg már ott a boot menu stb. Ritkán, de azért minden évben akad pár gyökér diák, aki szórakozik. Ő van ott helyben, a tanár persze sehol be tud bootolni bármivel.
    Szóval a lényeg, hogy maradt minden ugyanúgy? Tudod mindig megy a szöveg, hogy biztonságosabb lett a rendszer bla-bla-bla gondoltam befoltozták, hogy ne lehessen egyszerűen meghívni például a compmgmt.msc-t parancssorból a bejelentkezési képernyőről full jogokkal vagy valami ilyen irányú igyekezet... Én eddig sem net user-rel vacakoltam egyszerűen csak meghívtam a parancssorból a jól megszokott grafikus felületet, ha kénytelen voltam onnan meghívni. Átírtam a jelszót ennyi.
    Engem nem érdekel senki jelszava meg semmi warez. Csak az érdekel, hogy ha kizártak, mert átírták a saját jelszavam akkor én visszaírhassam, aztán ennyi. 10-ből 9-szer ezt sem kell megcsinálnom, mert sima klónozott kliens a gép és gyalulom az egész „C”-t lemezképből, ami 3 kattintás és otthagyom. Nekem az mindennél gyorsabb. Ezért nem néztem utána alaposabban soha.
    Nyilván MS-nél nem dolguk arra készülni mi van ha megcserél a vérpisti rendszerszolgáltatásokat file szinten. Én nem is bánom, ha ez változatlanul most is megy így a 10-ben is, erre legalább emlékszem, ha most 28 kulcsot kellene editálni a regeditben azt úgy is elfelejtem mire újra kéne.

    Mindegy, köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák