Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Win10 Pro aktiváló kódot (?) szeretnék vásárolni, otthoni telepítéshez. Nem vagyok különösebben otthon a témában, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

    Látok random 2-3 ezer Ft-os kulcsokat, pl [ezt]. Nagy hülyeség egy ilyet megvenni, vagy valóban ilyen árban mozog ma egy jogtiszta Windows ? Hardver csere nélkül lesz ezekkel a jövőben bármi problémám (átverés, többször használt kulcs, felszívódó forgalmazó, akármi), vagy meg lehet ezekben bízni ?

    A fenti linken látok pl egy "Garancia 12 hónap" információt, ez vajon mit jelenthet ? Ha a vásárlás után egy múlva közli velem a Microsoft, hogy a kulcsot többen is használjuk, kenhetem a hajamra, vagy egy ilyen kulcs garantáltan használható lesz, amíg hardvert nem cserélek (akár több újratelepítés mellett is, amíg csak ugyanarra az egy gépre telepítem) ?

    Digitális kulcs néven valami hasonlót már 3-szor ennyiért látok, pl [ezt]. Van különbség aktiváló kód, és digitális kulcs között ? (gondolok itt hardver csere nélküli egyszeri, vagy többszöri telepíthetőségre, érvényességre, hasonlókra).

    Vagy kérdezem máshogy, honnan érdemes Win10-et venni, és egy megbízható eladótól az kb mennyibe kerül manapság ?

    Köszi előre is ! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz King Unique #135372 üzenetére

    Köszi !

    A reális ár ma mennyit jelent kb ? (a biztosan jogtiszta fajtára értve).

    Tudnátok valami támpontot adni, hogy mégis kb honnan, milyen felületen érdemes ezt keresni (vagy mi a kerülendő) ? A fenti emag-os linkek alatti kommentekben pl látom, hogy teljes a Chicago, össze-vissza küldik a többször használt kulcsokat, gondolom ez inkább a kerülendő fajta.

    Illetve mennyire lehet ezzel mellényúlni ? Ha a telepítésnél még sikerül aktiválnom egy így vásárolt kóddal, de fél év múlva kiderül, hogy mégis valami probléma van vele, az az eladó problémája lesz, vagy én leszek a hülye, hogy ilyenektől vettem bármit is ? Mármint egy ilyen [random webáruházas] kódnál pl ki vonható felelősségre ? Lehet a számlát lobogtatni, vagy az semmit se ér ?

    A kód aktiválásakor egyáltalán kiderül, hogy biztosan jó kódot kaptam-e, vagy derülhet ki probléma hónapokkal az aktiválás, vagy egy esetleges újratelepítés során is ?

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Köszi a válaszokat ! :R

    Egészen más témában lenne még egy Win10-es kérdésem.

    A legutóbbi Win10 telepítésem óta kapok heti 1-2 DPC_WATCHDOG_VIOLATION kékhalált, szétkerestem már az internetet, de nem jövök rá, mi okozza, és hogyan szüntethetném meg.

    A DPC latency-m [így] néz ki, ez nem tűnik egészségesnek, és maga a monitorozó program is tippeli, hogy a megfejtés valamilyen driverben lehet (bár életemben először monitorozom, ezért nem tudom, miként kéne a látottakat értelmeznem).

    Amikkel eddig próbálkoztam :
    - Win10-es RAM check (nem volt hiba)
    - Külső programos SSD check (nem volt hiba)
    - Minden létező driver legfrisseb verziója (DriverEasy-vel, nem volt változás)
    - VGA driver kézi törlés + újra telepítés (nem volt változás)
    - Chkdsk (nem volt se hiba, se változás)
    - Vírusirtó letörlés (nem volt változás)
    - Minden nélkülözhető program törlése (nem volt változás)
    - SATA AHCI-vezérlő kézi driver módosítás (nem volt változás)

    A jelenség :
    - Ugyanezen a gépen dolgozok is, meló közben még egyszer sem kaptam kékhalált, pedig van benne vagy 500+ óra idő. A kékhalált konkrét programok használatához tudom kötni, de ott sem mindig jelentkezik, csak máshol látszólag nem.
    - Az USB audio interface-em működésével valami biztosan nem stimmel, mert gyakran hallok recsegő hangokat (akár hangfalon, akár fejhallgatón), de nem hardveres recsegésnek tűnik, hanem valamilyen szoftveres eredetű problémának (szintén, meló közben tudok minden egyes nap 9 órán át zenét hallgatni egyetlen reccsenés nélkül, aztán indítok egy Discord-ot, és össze-vissza recseg).
    - Egy kivétellel az összes kékhalált "Discord + játék (PoE / WoW)" kombó mellett kaptam, egyetlen egyet pedig úgy, hogy csak a Discord futott, más nem.
    - Az USB audio interface-t próbáltam driver nélkül használni, próbáltam minden egyéb hangeszközt eltávolítani (eszközkezelőből letiltani / törölni), de csak nem akar megszűnni a kékhalál.
    - A kékhalálok után ha nem nyomok kézi restartot (nem állítom le a belőle újrainduló win10-et), egészen extrém hibákat tapasztalok (pl Discord-on egyszer így "lassítva" hallottam mindent, konkrétan mint ha 50%-al lassított felvételt hallgattam volna).

    A fentiekre lenne a legújabb ötletem egy tiszta telepítés, de fogalmam sincs, hogy megoldást fog-e jelenteni.

    Esetleg van rá ötletetek, hogy mi lehet a fenti rejtély megfejtése ?

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz isti732712 #135390 üzenetére

    27.21.14.6663
    Maga a VGA pedig 1050 Ti

    A driver 2021. 05. 27-es, a Win10 telepítésem 2021. 05. 01-es. Hogy 05.27 előtt milyen verziót használtam, azt nem tudom, de már rögtön 05.01.-én is volt kékhalálom, tehát annyit tudok róla, hogy jelentkezett azzal is (az akkori legfrissebb volt, valószínűleg).

    A LatencyMon közben kb 1 óra futás után [így] néz ki.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz isti732712 #135393 üzenetére

    Hát, a weboldaluk szerint az 05.18-as, szerintem nagy valószínűséggel használtam már, de hogy kékhalált is kaptam-e vele, azt nem tudom.

    Egy próbát mindenképpen megér, kösz a tippet.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Zsiráfnyál #135392 üzenetére

    A LatencyMon közben megváltozott, most már [így] néz ki.

    BIOS-hoz, CPU beállításokhoz életemben nem nyúltam. A Win10 energiagazdálkodás teljesítménycentrikusra van állítva (ezt több helyen javasolták).

    Az alaplapom egy 7 éves H97-PLUS, gyári BIOS-al de [úgy látom], van egy 2019-es, azóta frissebb BIOS verziója (ezt nem frissítettem, a gyárit használom).

    Az előző VGA-m (GTX 760) kb 2 hónapja megdöglött, ezért vettem az újat (1050 Ti), más hardver a gépben nem változott.

    Mi lehet a megfejtés ? :F Win10 újratelepítés ? BIOS frissítés ? Esetleg tápegység hiba ?

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Zsiráfnyál #135397 üzenetére

    Szerk: 466.47-es NVidia driver-re való váltás után leállítás + indítás után 2 perccel már [hibát] jelez a LatencyMon.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Geth #135400 üzenetére

    Még nem mertem, de olvastam róla. [Erről] van szó, ugye ?
    A leírása kicsit elbizonytalanított, inkább a komplett Win10 újratelepítésnek adok egy próbát.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Geth #135403 üzenetére

    Ezt nem egészen értem, mármint új rendszer telepítés alatt teljes format c: -t értek, az lehet bármiben kevésbé tiszta, mint a DDU ?

    A tervem az, hogy nem telepítek fel semmiféle drivert (egyből LatencyMon-al ránézek a szűzen telepített windows-ra), aztán kipróbálom egy viszonylag régivel (6+ hónap), aztán a legfrissebbel.

    Ennek a DDU-nak még lehet adok egy próbát a telepítés előtt. Mennyire lehet vele mindent tönkrevágni ? Extrém ritka, hogy használhatatlan rendszer legyen a végeredménye, vagy ez ilyen "vagy sikerül, vagy nem" művelet ?

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Fél éve kapok win10 alatt kékhalálokat, de nem sikerül rájönnöm, mi okozza őket, és így nem sikerül a problémát megszüntetnem.

    Amit tudok :
    - Az error code minden alkalommal DPC_WATCHDOG_VIOLATION.
    - A kékhalálok kizárólag játékok alatt jelentkeznek, napi 9 órát dolgozok is ugyanezen a gépen, és az alatt még egyetlen kékhalált se kaptam.
    - A kékhalálok gyakorisága változó. A gépet kb ugyanarra, és ugyanúgy használom, mégis néha egy teljes hét eltelik kettő között, néha pedig naponta kapok kettőt.

    Amiket eddig próbáltam :
    - DriverEasy-vel frissítettem minden létező driver-emet a legfrissebbre (nem oldotta meg, jöttek továbbra is a kékhalálok).
    - Teljes reinstall, format c:\, csak a legszükségesebb driver-ek, csak az alapvető programok (nem oldotta meg, jöttek továbbra is a kékhalálok).
    - SSD firmware-t ellenőriztem, naprakész.
    - Minden SSD-met, HDD-met ellenőriztem különböző erre való szoftverekkel, egyik sem jelzett semmiféle hibát.
    - Végeztem RAM check-et (a windows sajátját, és 3rdparty-t is), egyik sem jelzett semmilyen hibát.
    - LatencyMon-al monitoroztam a DPC latency-met, ez sokáig magas volt, két eltérő frissítési frekvenciával működő monitor miatt. A monitorokat lecseréltem két egyformára, azóta a DPC latency-m jó, spike-ok sincsenek benne, stabilan alacsony.
    - Vírusirtót átmenetileg nem használok (lehetséges forrásként említették, ezért próbaképp letöröltem), de így is jöttek kékhalálok, tehát nem a vírusirtó okozta.

    A 6 legutóbbi dump-om így néz ki :
    [link]

    A fenti WhoCrashed három dolgot említ meg :
    - AUDIOPROBE HS SPA Audio driver. Erre amúgy is gyanakszom, mert furcsa hang hibákat tapasztalok, sőt, olyan jelenséget is ki tudtam már tapasztalni, hogy néha egy furcsa (szoftveres) pattogás / latency kezd kialakulni a hallott hangban, ami garantált kékhalálhoz vezet, ha nem állítom ott azonnal le kézzel a rendszert. A fenti dump-ok közül viszont 1-ben szerepel ez a driver, a másik 5-ben nem.
    - intelppm.sys. Itt említ esetleges túlmelegedést a WhoCrashed, de nincs ilyesmiről szó, minden alkatrészem hőmérsékletét figyelem, mindegyik normális, még terhelés alatt is. Az egyes kékhalálokat sem előzi meg érezhető lassulás, látszólag teljesen random történnek meg.
    - Illetve látok egy "dxgkrnl.sys"-t / "DirectX Graphics Kernel"-t is. GTX 1050 Ti-t használok, a legfrissebb driver-el.

    A BIOS-om biztosan nem a legfrissebb, a gyártó weboldalán találtam is hozzá elérhető frissítést, de nem merem használni, mert ezt a gépet használom munkára is.

    Tudtok esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma forrása ?
    Előre is köszönöm ! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Winnie The P #140036 üzenetére

    Kösz az infót, de ha jól értem ezzel is csak odáig jutok el, hogy "valamelyik" driver néha hibázik. Hogy pontosan melyik, meg hogy annak mi a megoldása, az ebből nekem nem derül ki egyértelműen. Ez a találgatás megy fél éve, egyszer az Nvidia driver volt a gyanús, aztán az AHCI driver, most éppen az audio interface driver.

    Azt már tudom, hogy ha minden driver-ből a legfrissebb verziót használom, az nem oldja meg a problémát (egy erre célzott 3rdParty programmal frissítettem már próbaképpen minden driveremet, de nem oldotta meg a problémát, majd utána kompletten újratelepítettem az egész rendszert frissen leformázott SSD-re, és azóta csak kézzel frissítek driver-eket).

    Az audio interface-t talán megpróbálom átmenetileg cserélni, de az is egy win10-el simán kompatibilis eszköz, aminek nem kéne tudnia ilyeneket hibázni, és másik rendszerekben nem is teszi.

    Az elavult BIOS nem lehet ennek az egésznek a megfejtése ? A gyártó weboldalán látom, hogy frissíthető lenne a BIOS-om (7 éves a rendszer, soha sem frissítettem rajta BIOS-t), de nem merem megpróbálni, mert félek tőle, hogy tönkrevágom vele az alaplapomat.

Új hozzászólás Aktív témák