Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #968 üzenetére

    Igen, ebben egyetértek veled.
    A másik, hogy tényleg rossz ez a kettősség a rendszerben, ilyen is meg olyan is, ami zavaró, és másoknak is zavaró lehet.

  • cattus

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #972 üzenetére

    Pont hogy a Windows 10 az, ami csökkenti a kettősséget - csempék Start menübe költöztetése (meg maga a Start menü visszahozása ugye), Modern appok ablakban futtatása.

    Do the thing!

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #972 üzenetére

    Ez részemről nem is igazán leszólás akar lenni, hanem száraz tények, amik főleg home user oldalról sokx lustaságra, megfelelő hozzáállás hiányára, vmint alapvető felhasználói ismeretek hiányára vezethető vissza. Persze, ha vki, dafke csak azért is ráfogja, h ez nem tetszik stb., akkor ezzel úgyse lehet mit kezdeni, ahogy pl. egy fanatikus XP userrel se, aki még mindig nem akar váltani. Viszont aki használja a rendszert és ráfog olyan dolgokat, g ezt-azt nem lehet benne megcsinálni, használhatatlan stb., pusztán azért mert nem tudom, mikor asztal része uaz, az már cinkesebb...Start menü meg már volt sima W8-ra 2012-ben is, ahogy azokban asztalra boot, Charms letiltás és minden egyéb is beállítható volt, akinek erre szüksége volt, ez meg a másik...
    "szavaztak a pénztárcájukkal" na harmadrészt meg pont erről van szó, h egy jelentős része, már korábban váltott Win7-re és alapból nem is szándékozik onnan váltani, mert neki elég az. Tehát ebből kifolyólag lehet bármilyen az új OS, őt nem különösebben fogja érdekelni. Ahogy sok cég is hasonló állásponton van, akik 2020-ig szintén ellesznek a 7-esen. Na szóval ennek a rétegnek teljesen mindegy, h 8.1, 10 meg mi lesz itt a jövőben, amíg vmi xy technológiai újítás miatt rá nem kényszerül, addig nem is fognak váltani, pláne azért sem, mert ugye fizetni is kéne érte. Ezeken túl, meg lehet egyeseknek gépet is kéne cserélni, mert amin elmegy a 7-es, 8.1 már nem biztos, ahogy 10-es se lesz biztos.
    Csak épp az a helyzet, h nem nagyon kell toszogatni, mert asztali felület alapból is szinte uaz és csak 1 db nyamvadt külső Start menüt kéne felrakni, amiben minden beállítható és máris szinte teljesen uaz, mint a 7-es. Aero Glass hiányát leszámítva, ami másodlagos, de arra is van megoldás. Csak ugye egy ilyen 3-5 perces művelet se megy a nagy átlagnak, v menne, de nem is érdekli alapból, de bezzeg Skype, FB profil beállítása már annál inkább..., mert az érdekli. Csak ennyi erővel, előbbit is meg tudná csinálni, ha kicsit érdekelné...viszont másik oldalról ilyen hozzáállással semmi más sem érdekli, az operációs rendszerben, tehát más egyszerű dolgokat sem tud beállítani, v hogyan van ez...?
    A nagy átlag elvárásait meg pont nem lehet olyan könnyen eltalálni, mert, ha csak rajtuk múlna a fejlesztés, maga az OS nem sokat fejlődne és előre ők maguk sem tudják objektíven, milyennek kellene lennie pontosan az új rendszernek... a gyártónak kell előrukkolni bizonyos újításokkal, vállalva néha azt a kockázatot is, h vegyes lesz a fogadtatása.
    De itt az Insider program, ahol mki leírhatná az óhaját a gyártó felé, feedbackelhetne. Vajon hányan, hány átlagos felhasználó teszi ezt meg célirányosan, regisztrálva live fiókkal az Insider programba??? Hiszen elvégre sajnos, v nem sajnos, de ők a többség, pont az ő véleményük számítana leginkább. Akkora médiafelhajtás volt körülötte biztos hallott róla, még itthoni legismertebb napilapban is volt róla cikk.
    Mert szerintem a nagyja lehúzza az ISO-t torrentről, telepíti helyi fiókkal, amivel nem tud feedbackelni, de ha regisztrált is, inkább X-eli, elutasítja, ha a rendszer a válaszára, véleményére kíváncsi... :U Főleg gondolom itt nálunk, ahol a nagy többség nem tud angolul, adott kérdés, v konkrét javaslatának megírásoz meg nem fog fordítóprogrammal 2-3 percet rászánni...bezzeg amikor máshoz kell uezt megcsinálni, akkor érdekes módon hajlandó rá...magyarán abszolút nem is fontos neki, xarik rá. De, ha vmi majd a véglegesben, nem pont úgy lesz megoldva, ahogyan ő azt megálmodta, akkor jön majd megint a sárdobálás, mítoszgyártás ... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #977 üzenetére

    Én leírtam a lényeget, amit akartam.
    Ki mondta, h az embereknek kell megnyerniük az MS-t? Én nem az biztos, csak arra utaltam, h eleve van egy nagyon nehéz eset réteg, akiket jóformán nem nagyon lehet...1 db programot kell feltenni és csak azt állítgatni és ezt is csak azoknak, akiknek erre szüksége van, mert egy másik réteg meg anélkül is tudja használni, szal van egy kis különbség. Ennyi erővel Win7-re is fel kell tenni csomó 3rd party programot, van akinek elég beépített Media Player, van akinek nem, mert nem támogat bizonyos formátumokat....az felrakja VLC-t és társait, v nem? Ahogy felrak épp másik böngészőt, mert nem jó neki az IE, v szintén külső Start menüt rak W7-re, mert nem felel meg a gyári és neki XP kinézetű kell...
    Azért árulja, csak, mint mondtam, bizonyos rétegeknek hiába....szerintem van sok vállalat, akik pár éve, v nemrég átálltak XP-ről Win7-re, azok majd egyből ugrani fognak a Win10-re és új beruháznak az új OS-re, mikor a mostani még 5 évig supportolva lesz?? De ez megvan home user szinten is. Hiszen az XP-t is sokan halogatták a legvégéig, tettek rá, h azóta megjelent már 2-3 új OS is és vannak akik ezután is tesznek rá. Az ilyenekkel szerinted mit csinálnak, semmit...
    Igen az OS, csak egy eszköz, de ez a kerülő válasz, nem válasz, mert egy számítógép felhasználónak rendelkeznie bizonyos alapismeretekkel, meg kell tudni oldania bizonyos menet közben felmerő általános problémákat, beállítania xy dolgot. Ennyi erővel majd minden apró-cseprő dologért a szervízbe fog futkorászni? Vagy témát nem tud módosítani a rendszerben, egy programot feltelepíteni, eltávolítani, mert annyira nem érdekli...akkor minek használja egyáltalán, ha ilyen minimumokra nem képes??? És pont a Skype rá egy jó példa, mert az is letölti, felrakja, de mi van, ha nincs hang, kép stb. Azt is meg kell túrni, google-ban megoldást keresni, ami bezzeg megy. De uezt egy Start menünél már nem képes megtenni, ami elég gyenge kifogás...
    Insider program...azt fejlesztők, PC-gurok nyomogatják leginkább, ők fogalmaznak meg mondhatni objektív igényeket, javaslatokat, kétlem, h az átlag user erre akkora időt fordítana, max egyes fejlettebb országokban talán úgy-ahogy... :N Nagy többség csak felrakja ezt a 10 Preview verziót és használja majdnem abban a tudatban, mintha kész rendszer lenne, max amit MS loggol, begyűjt róluk infókat a háttérből, annak van vmi haszna, de a többség nem fog folyamatosan feedbackelni, az fix. Ennyi erővel, ehhez némileg hasonló rendszerrel kapcsolatos adatgyűjtés van minden korábbi Windowsban is (Vista, 7, 8).

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #982 üzenetére

    Mért ezek valóban nem igazak, tán általánosságban, főleg a Windows átlag felhasználókra nem igazak többé, kevésbé??? Ezek tények és a manapság egyre inkább lefelé menő tendenciát mutat, főleg a túlságosan internet központú géphasználat miatt...netezni tud a többség, de oprendszert, bizonyos programokat (pl.Office) kezelni már egyre kevésbé...
    Értem én, h te mit mondasz, meg, h sok egy kaptafára épült a kinézet, de nem lehet a végtelenségig azt se továbbvinni, vhol el kell kezdeni kicsit újítani. Egyébként egy W8, ahogy a 10 kezelgetéséhez sem kell nagy ész, egy Office bonyolultabb jóval, pusztán jobbára használat, megszokás kérdése, a puszta kezelése. Megszokni magát a kinézetet aki erővel nem akarja, az nyilván nem fogja, de ezzel nem is lehet mit kezdeni.
    Jól mondtad, "betanult számítógép-használati ismerettel rendelkezik", ergo úgy lettek szinte beidomítva, h ide-oda kattintson, de valójában azt nem tudj pontosan mit is csinál....ennyi erővel ugyanúgy be lehet egy 8/10 használatára is tanítani, sőt annyira nem is kell, mert előbbiben asztal uaz, metro kezelgetése megint faék, csak néhány plussz kattintást kell megjegyezni, már, ha használni akarja egyáltalán. A W10 meg megint lényegében uaz, mint a W7, mert modern rész még inkább külön lett választva.
    Mit kéne bűvészkedni, kipróbáltad egyáltalán, csináltál már ilyen ilyen beállítást, pl. CS-ben :F Mert szerintem maga a program letöltése, telepítése, beállításokban pár checkbox-ot bejelölni azért nem akkora meló egyáltalán. Ráadásul egy részét megcsinálja automatán a program. Ugyanennyit adott esetben el kell tökölni egy Skype-al is, v xy lejátszóprogrammal, ha a feliratot nem viszi rendesen, v egyéb gondok merülnek fel.
    Hiába hozod fel a %-okat olcsó módon...minden Win usernek szánták, csak ugye van akinek hiába, mert még mindig 20% az XP idehaza és vsz megszűnni egyhamar nem fog, XP-sek meg tudjuk, h főként új gép vásárlás elkerülése, halogatása miatt nem váltanak. A 7-esek egy része megint alapból nem akart váltani és a fentebb is többször említett mítoszok, "ezt hallotta, azt hallotta, ezt mondta ismerőse" megint közrejátszottak....vagy szerinted, aki most Win7-et használ, azoknak hány %-a próbálta ki, v használta egyáltalán a 8-at egy tisztes ideig?? Volt egy rész, aki igen, xy okok miatt visszaváltott, v nem és lett 8 user, de gyanítom, h a többsége nem, az a mendemondák hatására alapból ki sem próbálta...tehát nem tett vele még csak egy próbát se.
    Megvette a gyári jogtiszta új Windows-al érkező laptopját, aztán kicsomagolás után, gép bekapcsolása előtt már egyből szólt a szomszéd Pisti gyereknek, h 2 tábla csokiért, 1 doboz cigiért dobjon fel neki egy jó kis torrentes kalóz Win7-et... :D

    szal ignorálni kéne ezt a hsz csatát, mert teljesen értelmetlen és nekem, de szerintem itt másnak, másik tagnak se nyomós érvek a felhozott dolgaid. Tegyünk pontot a végére, ha kérhetek ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #985 üzenetére

    Számok, számok, ja nem hazudnak, csak tudjuk milyen könnyű befolyásolni, elbizonytalanítani egyes rétegeket...
    Nem lesz rossz ez a Win10, akik szeretik a különféle újításokat, márpedig ebben lesz egy raklapnyi, azok biztos kajálni fogják, vsz én is. :K
    Az, hogy home szinten a nép mit fog szólni hozzá, az meg majd elválik, de főként vállalatoknak akarnak benyalni egynéhány újítással, ahogy olvastam, lehet náluk jobban célt érnek, v nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz MoP_FX 57 #998 üzenetére

    Ezt értem, nekem sem tetszik, de tényleg csak az elején vagyunk.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz MoP_FX 57 #1001 üzenetére

    Hajlok arra, hogy igazat adjak neked. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy több idő telt el a 7 és 10, mint a 8 és 10 között ami azért fontos, mert sokkal több technikai újdonság kerülhet bele mint a 8-asba és ez a 10-es felé dönti a mérleget. Különösen akkor, ha egy kis(!) ráfordítással előhívható lesz a kvázi 7-es felület is. Másrészt a Microsoft, mint írtad második hibát nem követhet el egymás után, ez a Microsoft felől is kényszer a jobb UI előállítása érdekében, de az egyes technikai támogatások csak a Windows 8.1 és 10-ben való megjelentetésével erre ösztökélheti a vásárlót.

    (#1002) karak_22: Ha meglátják a csempéket a reklámokban ez elég lehet az ellenérzés kiváltásához. Azonban ha ez mellett ügyesen feltüntetik, hogy nem kötelező azokat használni, akkor az már egy plusz pont az esetleg idekenekedő vevő szemében.

    Amúgy az Aerot személy szerint nem hiányolom, nálam ki is van kapcsolva, mert a kizárólagos világos színei és a fölösleges erőforrás terhelése és úgy egybe nem tetszett. Én a Start Menu 7-et használom, ez egy régebbi verziója a Start Menu X-nek, ami a 8-as sorozatokra is jó. A 8-ason a Classic Shell-t használja a feleségem.

    (#1004) gyurkikrisz: + a földalatti, ezért kerestem rá többféleképpen. "metro ui", "modern ui" Így már pontosabb a találatok száma. Arányaiban, ha idézőjelekkel keresel (csak a kifejezést keresi) nem sokkal nagyobb a Modern UI. Azért több, mert akik internet tartalmát készítik, vagy hozzászólnak valamihez számítástechnikai tudásban jobbak az átlagnál. Vagyis a lényegen ez sem változtat.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #1014 üzenetére

    Ezzel is szintén egyet tudok érteni veled. Nem kellene kizáró oknak lennie az esztétika és minőség párosnak, hogy együtt működjön. Igen, az os x mindkettőben igényes.
    Összehasonlítva a kettőt, de még ide lehet sorolni rengeteg linux disztrót, egyértelműen a win az "olcsóbb" kinézet. Sokba tellene? Persze, hogy nem. Itt (jelenlegi win), az ízléssel van a baj.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz MoP_FX 57 #1049 üzenetére

    Az asztaltól mit vársz? :) Az ablakkeret követi ezt a stílust, nincsenek minialkalmazások, amik tök máshogy néznének ki, a tálca is egyszerűbben néz ki, mint 7 alatt. A kezdőképernyőn lévő ikonok azért eltérőek, mert a programok készítői nem egyszínű ikonokat készítettek :D
    Az nem baj, ha átlátszó a tálca, mert így van egy kis szín a felületben, nem olyan egyhangú. A kezdőképernyő háttere sem egyszínű.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz MoP_FX 57 #1051 üzenetére

    Ööö, az hogy "nem baj", hogy átlátszó a tálca, az az én egyéni véleményem volt, ami mi más lenne, mint szubjektív?
    Az pedig tény, hogy ha valami például kizárólag fekete-fehér, akkor az egyhangú, szemben azzal, ami színesebb, vagy mint esetünkben ahogy a tálcán át látható a háttér, vagy hogy a kezdőképernyőnek lehet rendes háttere. Szóval az nem olyan egyhangú.
    A tálca lényegében egy szimpla átlátszó sáv lett, sem keret, sem színátmenet nincs rajta, semmilyen irányban (ahogy az értesítési ikonok alatt sincs). Az éppen futó alkalmazások ikonjainak sincs semmi különös glass-effektje a tálcán, ahogy az Aero esetében volt. Most ugye a kinézetről beszélünk a Win7-hez képest, tehát abban egyszerűbb lett.

    "ez összekutyult, gányolt, koncepciótlan és kapkodó hatást kelt"
    Ez mi más, mint szubjektív vélemény? :) Nem hinném, hogy az egész koncepciót az tenné működőképessé és látványossá, hogy az ikonok a különféle 3rd party alkalmazásoknál flat ikonok-e vagy sem.
    A start menüben, a kezdőképernyőn és az asztalon az ablakkeretek tekintetében minden egységes kinézetű. Ilyen ez WP-n és Xbox-on is. Nincsenek véletlen felugró Aero vagy klasszikus témájú ablakok, régi, lekerekített gombok vagy egyéb elemek, amik nem illenek bele ebbe.

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #1051 üzenetére

    "Nem azt mondom, hogy ez egy kardinális probléma, amit azonnal meg kell oldani, de jelen pillanatban ez összekutyult, gányolt, koncepciótlan és kapkodó hatást kelt, ami az általam felvetett inkonzisztencia tényét tökéletesen alátámasztja."
    Tudod mi ez...költséghatékonyság, ez van már a 8 óta.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz MoP_FX 57 #1055 üzenetére

    Az ikonok tekintetében igazad van, nem egységesen flat vagy hagyományos megjelenésűek, de az MS soha nem foglalkozott túlzottan velük, és amik jöttek a 7-ből, azok javarészt maradtak is. Viszont továbbra sem gondolom, hogy ez nagyobb problémát jelent. A csempék színesek, az appok is (és esetleg azok ikonjai), a téma is, szóval nem nagyon indokolja semmi, hogy az ikonoknak mindnek sima fehérnek kellene lenniük.

  • Воланд

    titán

    válasz MoP_FX 57 #1224 üzenetére

    nem, ez win8 ota ilyen sajnos, ezekkel a beallitasokkal. :(

    szerk.: jah, meg a color intensity is fel van huzva teljesen.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Új hozzászólás Aktív témák