Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Viktor77 #83013 üzenetére

    Igazság szerint nem szükséges külső eszköz Windows 10 tiszta újratelepítéséhez két dolog kell: egy windows 10 ISO fájl - és annak megnyitására képes lemezkép olvasó pl. clonedrive vagy windows 10 már beépítve tudja, ha windows 10-et akarsz újratelepíteni, és legyen egy másik lemez/partició azon kívül amire a windows-t telepíteni akarod és ez a particiót ne akarjad újratelepíteni törölni mert mondjuk már van rajta adat.

    Érthetőbbe : van egy SSD-d amin most is rendszer van amit újra akarsz telepíteni és van egyHDD is ebben a gépben amin vannak adatok de ehhez nem akarsz nyúlni.

    Itt egy videó arról hogy lehet ezt megoldani: [link]

    Leegyszerűsítve a windows telepítő tartalmát bemásolod egy teszőleges mappába majd a gépet újraindítod parancssoros módban és betallózod az a mappát ahova a windows telepítőt másoltad majd begépeled ha beléptél a mappába ahol futtatod a setup.exe-t beírva a parancssorba setup.exe enter és indul a telepítő.

  • King Unique

    titán

    válasz Viktor77 #83013 üzenetére

    Lehet, a 1703-as verzió óta támogatott pendrive-oknál és SD-kártyáknál a több partíció kezelése. Viszont a Rufus a teljes fizikai meghajtót formázza, tehát nem azzal kell ez esetben megoldani. Létrehozol egy másik partíciót a telepítőnek FAT32 fájlrendszerrel, arra felmásolod az ISO tartalmát és kész, lehet róla boootolni. Viszont az más dolog, hogy a hardver támogatja-e közvetlenül SD-kártyáról a bootolást normál slotban, vagy USB-s akár adapterrel.

    Egyébként meg szvsz nem feltétlen muszáj, illetve van amikor felesleges bonyolítani a dolgot a telepítő HDD-ről történő indításával, WinToHDD és társai megoldásokkal. Ilyeneket max. indokolt esetben célszerű használni. Viszont manapság egyáltalán nem akkora extra egy pendrive ilyen célra, sőt illene egyet készenlétben tartani. Na meg a telepítés ideje egy dolog, az úgysem tart olyan sokáig. Ellenben utána a rendszer teljes lefrissítése, a programok felrakása, a rendszer belakása stb. már időigényesebb.

    (#83025) Rengete:
    Mondjuk ilyenkor nem ártana előtte megnézni, illetve eldönteni, hogy BIOS-MBR (CSM), avagy UEFI-GPT alapon akarsz-e telepíteni. Az előbbihez nyilván nem jó a Rufus natív GPT-UEFI szerinti kiírási opciója, nincs ebben semmi meglepő...

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Viktor77 #83013 üzenetére

    UEFI rendszer esetén elég, ha a FAT32 pendrive-ra rámásolod a Win10 ISO tartalmát. Az UEFI rendszer ugyanis bebootol FAT32-ről, minden egyéb hókuszpókusz nélkül is.

Új hozzászólás Aktív témák