Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Geth #77028 üzenetére

    "Legyen a pendrive-on egy darab (aktív a későbbi telepítéshez) partíció, FAT32-re formázva.
    Azon legyen a BIOS file kicsomagolva.
    Nem írtad, de gondolom a Legacy USB storage detect opciót bekapcsoltad. Ha nem, kapcsold be, restart, és lépj be újra a BIOS-ba. F8 a qflash opció, itt látnod kellene a pendrive-ot."
    - ez a rész pipa

    qflash-t indítva, fdd-t ír, pedig nincs is floppymeghajtó, de erre belépve, látszik, hogy látja a 8gigás usb driveot, erre le tudtam menteni a régi biost, állítólag lementette, de semmit nem látok utána filekezelőben visszanézve

    ha viszont elindítom a qflasht, úgy hogy nincs a pendrive a gépben, nyilván nem lát semmit, viszont, ha ekkor rácsatlakoztatom, akkor hdd 2-nek felismeri, majd ha most lementem a biost, akkor a filekezelőben már látom is a filet, viszont ha az updatet indítom, akkor az ellenőrzés után errort ír ki (F6-os biosra próbálnám frissíteni) tehát nem tudom frissíteni

    boot menüben meg az usb-k között csak usb -fdd, -cd, -hdd és -zip található (akkor is, ha a quick boot setupot indítom f12vel -vagy mi a neve-, meg akkor is, ha a boot sorrendet állítom)

    "(F12 a boot override menü... Hard Disk opciót választva kapnod kell egy listát" - sajnos csak a hdd-k vannak, meg nem emlékszem még egy másik opció, de az nem az és igazából azzal sem jó

    (#77030) vlevi

    valóban, 2010 előtti gépekre nem tettem még win10et
    legacy módban van, az usb-s win10 telepítőt iso2disc progival készítettem a hivatalos forrásból letöltött iso fileból - nem ez a media creation tool?
    64bites win10-zel próbálkozok

    tehát akkor az újabb kérdések
    miért nem indul el dvdről a win10 telepítő? vagyis ahogy írtam is, elindul a dvdről egyből megjelenik a win10 logo és tovább nem is jut...
    a korábbi hsz-emben a hivatalos helyről leszedtem a bios-t, mégsem tudta updatelni, habár 3 db filet tartalmazott a csomag, de gondolom a .f6 elég neki (ettől függetlenül mindent rámásoltam), hiszen csak ennyi az updatelés: [link]

    köszi

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák