Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Winnie The P #140036 üzenetére

    Kösz az infót, de ha jól értem ezzel is csak odáig jutok el, hogy "valamelyik" driver néha hibázik. Hogy pontosan melyik, meg hogy annak mi a megoldása, az ebből nekem nem derül ki egyértelműen. Ez a találgatás megy fél éve, egyszer az Nvidia driver volt a gyanús, aztán az AHCI driver, most éppen az audio interface driver.

    Azt már tudom, hogy ha minden driver-ből a legfrissebb verziót használom, az nem oldja meg a problémát (egy erre célzott 3rdParty programmal frissítettem már próbaképpen minden driveremet, de nem oldotta meg a problémát, majd utána kompletten újratelepítettem az egész rendszert frissen leformázott SSD-re, és azóta csak kézzel frissítek driver-eket).

    Az audio interface-t talán megpróbálom átmenetileg cserélni, de az is egy win10-el simán kompatibilis eszköz, aminek nem kéne tudnia ilyeneket hibázni, és másik rendszerekben nem is teszi.

    Az elavult BIOS nem lehet ennek az egésznek a megfejtése ? A gyártó weboldalán látom, hogy frissíthető lenne a BIOS-om (7 éves a rendszer, soha sem frissítettem rajta BIOS-t), de nem merem megpróbálni, mert félek tőle, hogy tönkrevágom vele az alaplapomat.

Új hozzászólás Aktív témák