Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54072192 #100002 üzenetére

    Amikor utánaolvastam egy helyen azt írták már az explorer.exe-be bele van gyógyítva a telemetria ami rendszeresen kíváncsiskodik a gép után, mennyi szabad hely egyebek. "Időnként normális" napi egyszer nem szólnék éppen Defender, telemetria, karbantartás felpörgeti. Napi többször viszont túlzás. Ez nem normális. Főleg amikor volt olyan lekapcsolás után pár perccel rögtön vissza. Clean install után is vizsgáltam amikor semmi külső program nincs és mégis, szerintem a Win10 telemetria csinálja. (basic-re van téve) Tök mindegy Defender kivételekbe teszi az ember, tök mindegy onnan semmi nincs indexelésben, tök mindegy oda nincs ütemezett feladat pl. backup. Egyszerűen ha a Win10 úgy gondolja felébreszti. (USB külső HDD szintén zenész)

    Google -> windows 10 wakes up secondary hdd

    Sok panasz értelmes megoldás nélkül. Teljesen röhej a sufni megoldás és a nem baj lekvár teszi el a nagymamát magyarázat.

    Nem lennék a basic telemetria ellen, ha értelmesre használnák: telemetria tudja a HDD-t heti egyszer nyitom meg, akkor óránként ne piszkálja. Három óránként se. Semmi nincs onnan indexelve, telemetria tudja nincsenek rá programok telepítve egy WU vagy áruház frissítés keresés ne ébressze. Telemetria tudja új dokumentumot C-re mentem, még emlékszik is a legutóbbi mentés helyére, akkor ne ébressze a többit csak akkor ha kiválasztom.

Új hozzászólás Aktív témák