Új hozzászólás Aktív témák

  • Albigator

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem is hasonló problémám van, mint a 84745 számú kommentben Boby8709-nak.

    Van 2 gép: egy laptop és egy asztali pc, mind2-ön jogtiszta win 10 pro. 1803as változatnál az Otthoni csoport kivezetéssel lett úgy mond szétcseszve ez a hálózat, fájlmegosztásos cucc.
    Mind2 rendszer Clean install, egy hálózaton vannak 2 router van köztük de LAN-on vannak összekötve és egy IP tartományban vannak. A hálózat neve azonos természetesen. 192.168.0.22 és 192.168.0.18-as fix IP-n a két masina.

    Mindegy úgy van beállítva ahogy kell:

    Hálózati felderítés BE, Fájl és nyomtatómegosztás BE a Magánjellegű és Vendég hálózaton is egyaránt.

    Az összes hálózatnál: megosztás bekapcsolva (ezt utólag pipáltam be, miután a lentebb lévő drasztikusabb megoldásokhoz folyamodtam), 128 bites titkosítás használva, és a Jelszóval védett megosztás kikapcsolva.

    Médiaadatfolyamnál minden eszköz látszik és engedélyezve van.

    A műsortár megnevezése más mint a gép/felhasználó nevem de ez nem számít úgy tudom.

    Az adott mappa megosztva, mindenkinek minden engedély, azaz teljes hozzáférése van rá.

    Intézőben lehet is látni egymás megosztott mappáit, csak mikor rákattintok azt írja ki, hogy:
    A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a(z) ***** összetevővel.

    Már ilyen meredek megoldásokhoz is folyamodtam, h működjön a dolog de sehogy se akaródzik :W :

    1. Rendszergazdaként futtatott parancssorba ezeket írtam (gyakori kérdéseken találtam):

    sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi

    sc.exe config mrxsmb20 start= disabled

    2. Windows szolgáltatások között engedélyeztem a következőket:

    -SMB 1.0/CIFS rendszerű kiszolgáló
    -SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél

    Valakinek valami ötlet? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák