Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Z10N #83171 üzenetére

    Ha már az a módi nálad, hogy mindenkinek így visszaidézgetve válaszolsz, akkor tessék, következzen egy ilyen! :D

    "Nalam harmadjara produkalta ezt. 3/3 eppen eleg, szoval szerintem fos. Megfelel?"

    Nálam meg 0-szor eddig, pedig több, illetve többféle USB-tárolóeszközt is használok Windows 10-zel.

    "Linusxnal, mac-nel es win7 en se."

    Mondjuk macOS-t csak elég ritkán használok, de bizony más cumizott is annál is (példa). Ahogyan W7-nél is Linuxnál is lehet külső HDD esetén. Az előbbinél belefutottam már felismerési problémákba, volt akinek rendszer-visszaállítást kellett csinálnia emiatt... A Linux meg pl. leválasztás után rendre újból felpörgetett és újracsatlakoztatott egyes külső meghajtókat stb. Na meg, ha a S.M.A.R.T.-ot, hőmérsékletet stb. akarom monitorozni, akkor eleve nem minden USB-chip támogatott, vagy ha igen, akkor sem feltétlen teljes mértékben (példa).

    "Nyilvan menet kozben dobalom meg kihuzom oket "

    Ki tudja...Amúgy meg nemcsak ezek tartoznak bele.

    "Jelen esetben kikapcsolas utan volt eltavolitva."

    Normál esetben menet közben, az OS alól szokás, javasolt. De elvileg annak leállításával, illetve a gép kikapcsolásával is megtörténik és utána fizikálisan is leválasztható az eszköz.

    "Ez mondjuk nem alap dolog es mint kiderult itt lesz a hiba egyik nyitja."

    Nem mindig kell piszkálni, de ha úgy szükséges, akkor alap dolog, hogy be kellene állítani a megfelelő jogosultságokat NTFS fájlrendszernél, ami csak néhány kattintás. Nem pedig utólag rácsodálkozni, hogy a másik Windowsnál, másik felhasználói fiók alatt miért nincsen mindenhez teljes hozzáférés...

    "Mit "ganyolnek szet" egy alap masolasnal?!"

    Annál mondjuk nem nagyon van mit, de nem is arra vonatkozott. Az ilyen rejtélyes problémáknál jellemzően mindig utólag derülnek ki a dolgok, utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek, hogy mégsem minden volt teljesen OK, mint ahogy azt előzőleg állította az illető... Na meg az pl. most utólag derült ki, hogy másmás gépén is használva volt a külső merevlemez, vagy lehet más is használta őket, ki tudja...

    "Femtokos usb3 rack megfelel? Kulon tokban szallitva."

    Ez egy dolog... Viszont az nem derül ki belőle, hogy pl. a fizikai csatlakozók és az USB-kábel rendben van-e, maga a külső ház, illetve a merevlemez OK-e. Sőt, zz utóbbi állapotát eleve nyomom szokás követni egy arra alkalmas diagnosztikai szoftverrel.

    "Szinte kis ujjnyi vastag usb3 kabel. Megfelel?"

    Itt a fizikai csatlakozó és az aljzat, illetve a megfelelő illeszkedés, valamint a kábel állapota a lényeg, nem az, hogy milyen vastag...

    "Harmadik ellenorzsre volt futtatva, automatikusan, masodik gepen."

    Ha a Windows az eszköz csatlakoztatáskor problémát észlel és javítást ajánl fel, ott már eleve nem stimmel valami... Normál esetben csak úgy magától, mindenféle ok nélkül nem szokta. Érdekes, hogy most is csatlakoztatottam az egyik külső HDD-met és jé, nem akarja javítani a Windows 10, minden rendben van vele...

    "Good for you. Itt egy alap funkcio nem mukodik. Linux alatt a tobb szaz TB-nyi vm backupok mozgatasanal miert nincs ilyen gondom?"

    Mondjuk több 100 TB-nyi, meg PB-nyi adatot nem szoktam mozgatni alkalmanként, hanem max. több száz GB-ot, vagy esetleg pár TB-ot. De, ha az eddig összesre vonatkozott a dolog, akkor lehet megvan annyi... :D Viszont a lényeg, hogy a Windows 10-zel is sikerült, amióta használom. Vagyis nálam érdekes módon működött ez az alap funkció, de nyilván másoknál is, nem akkora ritkaság... Ha pedig Linux, akkor azzal pont nem olyan régen szívtam, mivel az USB 3.0 eszköz, 3.0-s kábellel, 3.0 portban csak USB 2.0 sebességgel volt hajlandó másolni valamiért... Átbootoltam Windows 10-re és ott érdekes módon már OK volt az adatátviteli sebesség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák