Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz egykori #82638 üzenetére

    Ideális esetben semmi bajt nem okoz.

    De, biztosan hallottál már valahol olyan furcsaságokról, hogy egyeseknek alvásból, hibernálásból nagyon furcsán áll helyre a gép, főként driver hiba miatt.pl. hálókártya nem éled fel, a videókártya driver nem ad képet, ésatöbbi.

    Ezek a fajta problémák sűrűbben előfordulhatnak a gyorsindítással, pont azért, mert nem teljes leállást csinál a rendszer.

    És persze van, akinél kicsit szűkösebb a hely, egy 64gigás SSD-n pl, ott nem mindegy, hogy a hibernálás kikapcsolásával nyerek-e 3.5giga szabad helyet, vagy sem.

    Pár éve megmértem, nálam, gyorsindítás nélkül nincs 20mp.

    [link]

    Ahogy korábban írtam, ez egy i5-ös gép, 8G RAM, SSD, és a videó készítésekor még AMD 7850 kártya.

    Az is igaz, hogy szinte semmi más nincs a gépre dugva. Azt vettem észre, hogy külső HDD-k, és egyéb ilyesmi cuccok jelentősen növelik a boot időt, és nem azért, mert a windows szöszmötöl vele, hanem, azok inicializálásáig el sem kezd bootolni.

    Nálam pl. régi alaplapon még volt IDE HDD csatlakozó, az is elbabrált a rendszerrel jó sokat, mire rájött, hogy nincs IDE HDD a gépben. Az IDE HDD csatit letiltva (BIOS-ban), ezzel is gyorsult a boot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák