Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz King Unique #19871 üzenetére

    Mindenkinek mások az igényei, tudásszintje. Én már a 90-es évek végén leszoktam a víruskeresőkről, hogy ne terhelje a gépet. Tűzfalakkal szórakoztam egy ideig, majd azt is feladtam. Defendert is tiltom kapásból.

    Azóta egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor jött be vírus, amit előbb-utóbb észre lehet venni egyébként, vagy már rögtön, a rossz helyre kattintás után. Gyanús processzek, szokatlan adatforgalom, amit látok a tálcán kijelezve.

    Mekkora tragédia, mindegyik esetből csak tanultam, hogyan kell egy vírust manuálisan leküzdeni, csak a Total Commander és a Sysinternals Autoruns / Process Explorer párossal.

    Sokkal nagyobb problémának látom, hogy ilyenről szinte beszélni sem lehet, mert a fórumokon mindig belekötnek az emberbe olyan okoskodók, tapasztalatlan figurák, akik mindig meg akarják mondani, hogy nekem mi a jó.

    Nekem pedig senki ne mondja meg, senki ne akarjon kioktatni, mert ha az én gépem(i)en múlna az Internet fertőzöttsége, akkor szerintem nem nagyon lenne miről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák