Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli62

    addikt

    Windows 7 Pro-t frissítettem Windows 10 Pro-ra. A folyamat során egyesével állítottam be mindent, nem használtam a gyorsbeállítást. Avast vírusírtót a korábban kompatibilisnek nyilvánította a telepítő app. Erre mi történt. Mindjárt utána ráengedtem egy frissítést. Gyanús volt hogy a Windows Defender definiciós file-t is telepítette. Erre mit látok.A telepítés során a szolgáltatások beállításánál nem kapcsolta ki ám intelligensen a Defendert, felismerve, hogy egy másik antivirus szoftver védelme is fut egyidejűleg. Egyébként maga az upgrade folyamat zökkenőmentes és aránylag gyors volt, és mivel ez egy HP gép, meglepődve tapasztaltam, hogy az egyik segédprogram változtatás nélkül ugyanúgy fut Windows 10 alatt, mint Windows 7-en, bár az előzetes kompatibilitási vizsgálatban nem szerepelt. A fizetős McAfee Endpoint Production, ami SaaS alapú és korábban használtam, persze nem működik vele. Ezért is telepítettem ennek tudatában előzetesen a Windows 7-re az Avastot. Na mindegy, meg kell szokni, ez ilyen. Egyelőre továbbra is a Windows 7-en jól megszokott lokális fiókot használom, nem hiányolja a Microsoft fiókot, bár a Onedrive-ot beélesítettem. A Windows 10 memóriakezelése határozattan jobb, mint az elődé. Annak meg külön örülök, hogy a Windows 7-en levő hibám, ahogy valamiért nem látta a helyi hálózat gépeit, a frissítés után megszűnt. A legtöbb telepített programom, többek között a tesztcélokra használt Vmware plaxer viszont szépen fut Windows 10 alatt is. Egyedül hangfelvevőt nem taaláltam még. Illetve nem tudom, hogy az áruházhoz nem-e fog kelleni mégis Microsoft fiók, gyanítom, hogy igen. Egyelőre ennyi, pár óra élesben való használat után.
    Van még két kérdésem, mindkettő a helyi hálózattal kapcsolatos. Lokális fióknál windows Xp és 7 esetén minden gépnél azonos munkacsoportot szoktam beállítani, és azonos belépési nevet szoktam használni. Így a helyi hálózat gépeinek megosztásait el tudtam érni, és tallózni is tudtam azokat. Amennyiben a Windows 10-en Microsoft fiókra váltok, akkor is fog működni ez? Illetve a Total Commanderben a hálózatok alatt a routeren kívül miért nem látom az egyes gépeket?

Új hozzászólás Aktív témák