Aktív témák

  • fauv

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy nagy problémám:
    Szeretnék egy vpn szervert üzemeltetni Windows 7-ről.
    Sajnos azon kívül hogy letöltöm és felrakom az openvpn-t nem nagyon tudtam haladni vele.
    Célom a következő:
    Egyik itthoni gépen futtatott openvpn szerverhez szeretnék kapcsolódni egy http proxy mögül.

    Azért szeretném windows 7-ről futtatni, mert itthon leginkább windows 7-et használ mindenki.

    Próbálkoztam linuxon is, amivel egész jól előrehaladtam, de még nincsen kész, de sajnos mint mondtam windows-on kellene megcsinálnom, de foggalmam sincsen hogyan álljak neki.

    Kérem a kedves hozzászólókat, hogy úgy írjanak, hogy egy kezdővel van dolguk, tehát megkérném hogy szépen értelmesen, írják le nekem, hogy mit is kell csinálni.
    Angol linkeket kérem mellőzzétek, mert nem tudok angolul, csak silabizálni tudok.
    Remélem, hogy itt választ kapok a kérdésemre, már elég régóta szívok vele (több napja bújom a netet miatta).

    Ami eddig van:
    Adott egy gép amin fel van telepítve egy openvpn program, ami router mögött, van de az 1723-as port át van irányítva erre a gépre.
    Adott egy másik gép amin openvpn szintén fent van csak csatlakozni kellene a szerverhez, proxy mögül.

    Előre is köszönöm!

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

  • club1

    veterán

    válasz fauv #1 üzenetére

    És a http proxy oldalon is tudod a portokat irányítgatni/nyitogatni? Mert ha nem, akkor halott az ötlet...

  • fauv

    őstag

    válasz club1 #2 üzenetére

    a http proxy oldalon nem kell nyitogatni semmit sem, mert ismerősömnek is megy a vpn-je, csak ő fizet érte valami csávónak. Én meg sajátot akarok. szóval a vpn engedélyezve van.

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

  • club1

    veterán

    válasz fauv #3 üzenetére

    Ha jól értem, akkor az adott proxy mögött másnak már működik a VPN? Ha igen, akkor egy transzparens proxyról van szó. Ebben az esetben azon az oldalon egy kliensre van szükséged, a W7-en pedig egy VPN szerver telepítésére. Amit beállítasz a szerveren, azzal építed fel klienssel a kapcsolatot. Mi a konkrét kérdésed?

  • fauv

    őstag

    válasz club1 #4 üzenetére

    Igen, teljesen jól értelmezted.

    Nos, lássuk csak, (nagyon kezdő vagyok még, szal nézd el a hülyeségeimet)

    Próbálkoztam linuxon, ugye open vpn-el, meg kell csinálni a kulcsokat, a config file-okat, generálni kell minden félét. Eddig tiszta, hogy meg kell ezt csinálni, de Windows alatt hogyan tegyem meg mindezt?
    Ha lennél olyan kedves és alapoktól leírnád nekem, lépésről lépésre mi a teendőm, azt nagyon megköszönném.

    Jelenleg ott tartok, hogy van a gépen egy feltelepített openvpn program, ill a routeren át van irányítva a szervergépnek szánt gépre az 1723-as port.

    az openvpn-t innen szedtem le: http://openvpn.net/release/openvpn-2.1_rc19-install.exe

    Láttam hogy a feltelepített mappában azon belül is az easy-rsa mappában vannak dosban futtatható file-ok, pl.: build-ca meg ilyenek.

    Ezekkel kell valamit kezdenem?

    Összesen 1-vagy max 2 clienst kellene ellátni, szóval szerintem itt nem kell mysql adatbázis, vagy az mindenképpen kell? (bocsi, csak nem tudom mi a dörgés:D)

    Nagyon szépen köszönöm eddigi fáradozásaidat, várom válaszod.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

  • club1

    veterán

    válasz fauv #5 üzenetére

    Szerintem felejtsd el a project-et. Az első alapvető probléma: W7-en akarod a VPN kiszolgálót, de ezzel a megoldással ilyen nem létezik (vagy Linux, vagy Virtual PC, vagy VMware). A második alapvető probléma: Ez a szoftver fizetős, igaz, csak 5 USD/konkurens kliens az ára. A harmadik alapvető probléma: Nincs meg az alapvető angol műszaki szöveg értelmezéséhez sem a képességed, ami önmagában nem baj, de akkor ilyesmibe ne fogj bele (senki nem fog neked több száz oldalas angol nyelvű műszaki leírásokat fordítani és értelmezni a szababidejében). Bocs, hogy csak rossz hírekkel szolgálhattam...

  • fauv

    őstag

    válasz club1 #6 üzenetére

    Háát rossz hírnek rossz, az tény:P Esetleg valami más megoldás-t nem tudsz ajánlani amivel elérhetem a célomat?

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

  • club1

    veterán

    válasz fauv #7 üzenetére

    Vegyél/használj egy olyan routert otthonra, ami tud VPN-t terminálni és adnak hozzá VPN klienst is, és ha nincs fix IP-d otthon akkor tudja a DDNS-st is. Ez a legegyszerűbb.

Aktív témák