Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz rsf #7 üzenetére

    Sziasztok,

    Nekem is van ilyen boxom (Openlec edition) Tvheadend backend szerverként szolgál a padláson.
    Tvheadend és Openelec ügyben van némi tapasztalatom, szívesen segítek. Meg is osztanék pár hasznos infót kezdésnek.

    1. Wetek AML-VNC addon.
    Headless szerver alkalmazásban rendkívül hasznos, amikor nincs képernyő csatlakoztatva a wetekhez vagy fizikaileg nem elérhető.
    Ha telepítjük ezt az addont, akkor az Openelec/KODI grafikus felülete távolról elérhető VNC viewerrel. Utóbbi Chrome addonként is telepíthető. A weteken a VNC szerver default beállítása az 5900-as port és az "openelec" jelszó, de ezek konfigurálhatók.

    2. Tvheadend nightly builds OE6.0-hoz.
    4.1x Tvheadend release-ek KODI addon formájában. Sok új feature és javítás. Érdemes kipróbálni. Nekem pl. az utolsó hivatalos 4.0.7 Tvheadend addon nem működik, folyamatosan újraindul.

    3. Csatorna szerkesztő Tvheadendhez.
    Ez egy saját készítésű csatorna szerkesztő alkalmazás Tvheadendhez. Annak idején a Tvheadend GUI annyira, de annyira használhatatlan volt ezres nagyságrendű csatornaszám esetén, hogy kénytelen voltam valamit fabrikálni magamnak. Az eredeti terv egy adatbázis konverter volt, hogy aztán a dreamboxedit-et lehessen használni, de menet közben kiderült, hogy annyira más a filozófia, hogy egyszerűbb egy saját editort írni. Így született ez az alkalmazás
    Azóta sokat javult a Tvheadend GUI és ma már egészen használható. Sok dolgot megcsináltak, amit az én alkalmazásom tudott. A 4.1.x buildek már képesek több rekord egyidejű szerkesztésére is, ami nagyon hiányzott. Ettől függetlenül az alkalmazás még mindig hasznos lehet, mert maga a szerkesztés gyorsabb és hatékonyabb szerintem. Továbbá a csatorna logók kezelését is elég jól támogatja.
    A helpben én még azt írtam, hogy készítsünk egy helyi másolatot a Tvheadend adatbázisáról és azt szerkesszük az alkalmazással, majd másoljuk vissza az eredeti helyére, ha elégedettek vagyunk az eredménnyel. (A visszamásolás* előtt az eredetit töröljük, különben szükségtelen fájlok megmaradhatnak)
    A bátrabbak direktben szerkeszthetik* a Tvheadend adatbázist. (Azért legyen egy backup)

    *A Tvheadend addon ilyenkor legyen leállítva.

Új hozzászólás Aktív témák