Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Phobion #29 üzenetére

    Alfa légió: Annyi negatívumot említettem már a HH széria kapcsán, hogy azért a tényszerűség kedvéért meg kell mondjam, hogy a Legion novella kétségkívül a jobbak közül van, egész szórakoztató és van benne annyi WTF, hogy az ember élvezettel olvassa. Dan Abnett-től talán ez a legjobb novella.

    Egyébként velük még igazából a desingerek is jó munkát végeztek, anno "mindössze" annyi specialitásuk volt, hogy alapból megkapták az 'Infiltration' képességet, ami nagyon overpower (OP), mert táblás játéknál ez ugye azt jelenti, hogy effektíve bárhol fel lehet őket állítani (bizonyos távolságra persze az ellenség modelljeitől), ráadásul az 'Inf.'-es modelleket utoljára lehet felhelyezni, vagyis akkor, amikor már látod azt, hogy az ellenség hogy állt fel. Ezen kívül az volt a specialitásuk, hogy a sereglistába bevehették a Chaos kultistákat, ami a többi CSM esetében nem állt. Ebből hozták ki a 'Legion' novella által lefektetett történetet. Hozzá kell tenni, hogy aztán jól el is bántak velük a táblás játékban az 5th edition után, mivel a CSM codexben ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, mint a többi CSM warbandra. Semmi specialitás, csak egy átlag CSM sereg, mondjuk cool háttértörténettel. Szóval az Alpha Legion CSM játékosok tíz körömmel ragaszkodnak a Horus Heresy kiegészítőhöz, ott megkapják a speciális egységeket és szabályokat. (Mondjuk én ezt csak olvasgatom, mert kb. 15 éve játszottam utoljára Wh40k-t, de olyan jó olvasni a különböző RAGE posztokat arról, hogy ki OP, és éppen kit vertek fejbe a Nerf-kalapáccsal úgy, hogy a Necromundai kaptár-bandák délutáni szórakozásként alázzák őket a véres porba... :DDD )

    Mondjuk engem egy picit zavar ez az 'Operatív' dolog, a tetovált hidra-fejjel, de hát ez apró margóra írt szöveg mindössze a többi lore-hibához képest.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák