Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Phobion #19 üzenetére

    A gond az, hogy a világ az első időkben, úgy a 3., talán 4. kiadásig elég konzekvens volt, sok-sok ködös részlet volt benne, de nem volt tele plot-hole-okkal. A Horus Heresy-re például külön táblás játék is épült, de a háttér két oldalban el volt intézve. És mindenki elégedett volt vele így.

    Rick Priestley, Andy Chambers (megj.: ők ketten már nincsenek a GW-nél, leléptek), meg Jervis Johnson azok, akik az első időkben pátyolgatták a világot. Ebben az érában sok dolog teljesen másképpen nézett ki, a Birodalom is kevésbé harcolt saját magával, az Eldák is sokkal inkább haldokoltak, az Űrorkok sem voltak annyira nagyon leegyszerűsítve, mint most. Ésszerűbb, egyszerűbb volt minden.

    Hogy egy másik HH-s Lore-problémára mutassak rá: A Space Wolf-okkal kapcsolatosan ugyebár többször előkerült az, hogy "A Fenrisen nincsenek farkasok" (there are no wolves on fenris). Ezt a HH-ban ejtették el először (A Thousand sons), és azóta is ismételgetik, de kifejteni nem fejtik ki. Azt még hozzátették, hogy sose voltak farkasok a Fenris-en. A legáltalánosabb magyarázat az, hogy a Space Wolf-ok alakulnak át farkasokká.

    Ütközési pont 1.: Ez teljesen új lore, a 4th edition Wh40k-ig sehol sem említették. Mint említettem, én a 2nd Editionnal csatlakoztam, és SW sereget gyűjtöttem, így megvan a 2nd Edition SW Codex. Egy betű nincs erről benne...

    Ütközési pont 2.: Az akkori és a mostani lore szerint is Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Vagyis bizony voltak ott farkasok eredetileg is. Sőt mi több, Freki és Geri, Russ két farkasa is Thunderwolf, velük együtt nőtt fel (úgy is mondhatjuk, hogy közös anya nevelte őket, "testvérek").

    Ütközési pont 3.: A Space Wolf Codex egyik alapvető vonása, hogy a beavatási szertartásként le kell vadászni egy Fenris-i farkast (Fenrisian Wolf), az igazán nagy férfiak egyenesen a Thunderwolf-ra (ezt inkább nem magyarítanám :D ) vadásztak. Namost ez esetben a saját elfajzott testvéreikre vadásznak? Ez még Űrfarkas mércével is meredek lenne...

    Ez pedig megint csak egy kiragadott példa. Tele van olyan "új" lore-al a Wh40k, amik szöges ellentétben állnak a korábbi lore-al, de még nagyobb gáz, hogy nem egyszer saját magukkal is ellentmondásba keverednek. Ez meg gáz, akárhogy is nézzük...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák