Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #15 üzenetére

    A Necron és a Császár történetéhez: A Necron-ok háttértörténete már legalább kétszer változott, az első megjelenéssükkor (White Dwarf-os volt, még nekem is megvan valahol a blisterbe rakott Necron Warrior, amit csomagoltak mellé) még a Dark Age-es háttértörténetük volt, aztán ebből lett a C'tan-os, The Old One küzdelmes. Hogy aztán az 5th Edition-ban űr-egyiptomi megalomán robotok. Phew.

    A császár detto ilyen, a háttértörténete zavaros, és a szépsége a dolognak, hogy függően attól, melyik forrást nézzük, egymásnak ellentmondó információk is találhatóak bennük. Ez a Jézus-Buddha-Mohhamed vonal nekem nagyon fejfájós, én kerülném. ;)

    A novellák jó részét olvastam, ahogy OFF-ba írtam is, kb. az Ian Watson könyvek olvashatóak, igaz ott is vannak érdekességek (pl. felhajtja a space mariska a sisakrostélyt...), de ezzel együtt is szórakoztató, szerethető.

    Amik viszont utána jöttek, az szörnyű. Akad egy-két szürke, elfogadható minőségű, de a többségen érezni az izzadságszagot, ahogy az író igyekszik valahogy túllenni az egészen, hogy aztán a következőnek kezdthessen neki. A Horus Heresy lenne a nagy váltás, de csak az első kb. három könyvig konzekvens, majd szétesik, és a minőség is szörnyű lesz.

    Én is nekiálltam kétszer, másodszorra a Prospero Burns-ig jutottam. Ez szólna a kedvenc légiómról, a Space Wolf-okról (2nd Edition-ban gyűjtöttem őket, még mindig megvan a ~2000 pontos kis seregem, Drenyástól :DDD ), de az első 100 oldal kb. egy hónap alatt volt meg, míg korábban azért egy-egy könyv legfeljebb egy hétig tartott. Amúgy pedig kevés olyan van, amire azt mondanám, hogy igen, ezt megérte elolvasni... A Horus Rising és a The Flight of the Eisenstein mondjuk még tetszett, ahogy a Mechanicum, Legion és a Fallen Angel is. De ezeket tudnám felsorolni, amikre mondjuk úgy nem sajnálom utólag a rászánt időt... De az olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons, Nemesis vagy a Prospero Burns... Na, ezek miatt az Exterminatust hívnám a GW fejére, hogy ki merték adni őket...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák