Aktív témák

  • vegasboy

    csendes tag

    Sziasztok,

    Végső elkeseredésemben szeretnék segítséget kérni tőletek :F

    WOL-al szenvedek, segítsetek!! :DDD
    Lenne egy Sony Ericcson sk17i androidos telefonom, amire marketről leszedtem WOL programokat. Tulajdonképpen Wake on WAN kell. Némelyiken még az alhálózati maszkot is tudtam állítgatni (255.255.255.255).
    Routeremen (THOMSON ST780 - SpeedTouch) beállítottam egy portot (22222) magic packet elküldéséhez/átengedéséhez. Csak hogy biztos legyen UDP és TCP is.
    LANon, vagyis wlanon a telefon felébreszti a gépet belső hálóról belső IP címmel.
    Viszont ha a router ip címét és a portot beírom ezekbe a programokba, semmi. Technikailag a telefon elküldi, ezzel nem lesz baj, viszont ha "kívülről" érkezik a csomag, akkor semmi.
    Pl. 192.168.1.50 és a port 22222 telóról wlanon OK !
    Külső (modem IP) 77.66.55.44 és a port 22222 telóról/webes packet küldőkről, SEMMI !

    Monitorprogramok a PC-ről mutatják is ha jön a packet, csak a nyilvánvalót mutatják, nem jön át kívülről a packet.
    A gépen már minden be van állítva, wol biosba engedélyezve, xp-be is a hálókártyánál engedélyezve, stb.
    Próbáltam azt is, hogy kikapcsolom a tűzfalat routerbe, semmi, ami elég durva (!) DHCP fixen van a PC-re állítva.
    Az alapgondolat az lenne, hogy telefonról wifi hálózatot használva távolról feléleszteném a gépet, mondjuk melóhelyről, majd remote accessel tovább garázdálkodom a gépemen.
    Google-özöm elég sokat, már egy hete egyhuzamban ezzel a témával foglalkozom, nyitott vagyok minden ötletre. HELP !!! :W

    "Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság!"

  • #65675776

    törölt tag

    válasz vegasboy #1 üzenetére

    Hello!

    Nem egy nagyon felkapott téma, ez látszik az erre nyitott topic látogatottságán is: Wake On LAN (WOL) Szerintem hamarabb kapsz választ ha az Otthoni hálózat és internet megosztás topicban teszed fel a kérdést.

    Ezt zártam.

  • vegasboy

    csendes tag

    válasz #65675776 #2 üzenetére

    Nem hiszem el, sikerült!!
    :DD

    És most osztom az infót, mert rengeteg embernek ez egy horror (ahogy gugliztam!).
    Köszönöm a modnak a visszanyitást! :R

    http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/ST780/Wake_on_LAN.htm

    A megoldás működik nálam no-ip felől DNS hostnévvel, valamint Depicus Wake On Lan programmal android telefonról küldve a magic packetet internet felé (WAN).

    Ami kell::
    - az eszköz (célgép hálózati adapterének) MAC address címe (nálam alaplapi realtek-es).
    - IP címe a modemednek (ami nem a 192.168.x.x! -> whatsmyip.org) vagy DNS hostnév (pl. no-ip, dyndns, stb)
    - subnet mask 255.255.255.255 (!)
    - UDP, port 7 vagy 9 forward a modemben beállítva, a kijelölt géped fix IP-jére irányítva
    (ez azért érdekes, próbálkoztam más port számokkal, de úgy néz ki a 7 és a 9 az ami ennél a modemnél probléma nélkül megy)
    A célgép IP címe a modemen belül és a rendszeren belül is fix címre legyen állítva, hogy a DHCP ne változtasson rajta.

    Ha nagyon nem megy tovább a magic packet a routeren belül, ez még segíthet::
    http://cmikavac.net/2010/01/24/thomson-speedtouch-780wl-port-forwarding-to-broadcast-address/
    viszont nem javaslom, hacsak nem tudod, mit csinálsz. (root user szükséges!)

    Ha valami nem világos, vagy segítség kell, írjatok nyugodtan! :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság!"

Aktív témák