Keresés

Aktív témák

  • Fel

    addikt

    válasz sinya85 #31413 üzenetére

    Tökmindegy a sorrend, mivel nem tölt ott annyi időt a víz, hogy felmelegedjen olyan hőmérsékletre, hogy a következő blokknál már ne legyen megfelelő a hűtés... legalábbis, akkor ha megvan a minimálisan elvárható térfogatáram (ha jól rémlik ez kb. 150-170l/óra.)
    Mellesleg a blokkok párhuzamba kötésével nem fordulhat elő olyasmi, hogy a nagyobb ellenállású szálon nem lesz megfelelő a térfogatáram?

  • jones965

    Modder

    válasz sinya85 #31413 üzenetére

    A hőmérséklet önmagában mint érték, a vízhűtés megépítésekor nem tényező. Sokkal inkább a hűtendő alkatrész felvett teljesítménye. Gyakorlatilag számolhatunk 99%-os hőterheléssel, mivel a felvett teljesítmény ilyen aránya hővé alakul. Ugye ezt kell a vízhűtésnek a környezete felé leadnia. A ramoknál szvsz nem számolhatunk slot-onként 10W-nál több hővel, a cpu pedig TDP osztályának és tuningjának megfelelően nálad 110W-nál nem több. A VGA mivel nekem is ilyen van kb 150-170W hőt disszipál el.
    Ezeket ha összeadjuk, és még rászámoljuk az alaplap álltal felvett teljesítményt, összeségében elmondhatjuk, hogy hozzávetőlegesen a víznek nálad full terhelésnél 280-300 W hőenergiát kell a környezetébe leadnia.
    Nem akarok most túlságosan belebonyolódni a számítási metódusokba, de ha nagyon érdekel, ebben a topikban több embertől is találsz erre vonatkozó leírást.
    Hidd el, hogy a párhuzamosítás nem jó ötlet, mivel nem tudod a blokkonkénti ellenállásokat, magyarul nem lenne egyforma a térfogatáramod a külön ágakon.
    A víz arra megy, amerre a legkisebb az ellenállás.
    Az emelő magasság pedig nem csak a tényleges mérhető vízszint emelkedésre vonatkozik. ezt Bar-ban szokás megadni. 0,1 bar nyomás 1 méter vízoszlop emelésére vonatkozik normál körülmények között. Itt jön a képbe a blokkok ellenállása.

Aktív témák