Új hozzászólás Aktív témák

  • atus

    senior tag

    Ezek azért elég gyenge indokok, hogy én csak évente egy hetet vagyok beteg, meg engem kapott el utoljára az influenza. Meg ez, hogy nincsenek kutatások vitaminnal kapcsolatban. Utánanéztetek egyáltalán? Erősen kétlem. :(

    Vitaminokról általában, táblázatos formában, mennyiségekkel: [link]
    Túladagolásról: [link]
    C-vitaminról: [link]
    Megadózisról: [link]

    Rengeteg referencia, cikkek, kutatások kapcsolódnak a szócikkekhez, érdemes átfutni.

    A megadott értékeket hasonlítsátok össze egy kedvelt, viszonylag erős (Multi-X [link] ) és egy talán még kedveltebb, közepes dózisú (Daily One [link] , napi 42Ft-ra jön ki) multivitaminnal. Mindegyiknél maximum az ajánlott felső limitig mennek csak el, de a túladagolási tünetek csak ezeknél jóval nagyobb dózisoknál jelennek meg. Ráadásul a legtöbb túladagolási tünet elég enyhe, hasmenés, viszketés, kiütések, stb., és amint visszaveszel a dózisból el is múlnak. Kivétel pl. a vas, ami mondjuk nem vitamin, hanem ásványi anyag, de ezt pl túl lehet adagolni, különösen gyerekekre lehet veszélyes. De ezekkel a multivitaminokkal kb. esélyed sincs rá.
    Ellenben a vitaminhiány okozta betegségek általában nem bőrpírt, meg hasmenést okoznak, hanem sokkal-sokkal komolyabb tüneteket. Én úgy döntöttem, rászánok napi durván 50 Forintot ezek elkerülésére.

    szerk: Látom közben írtatok, ezt a hozzászólást kb egy óráig írtam, eléggé elkaldoztam a wikipedias vitaminlinkeken. :]

    [Szerkesztve]

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

Új hozzászólás Aktív témák