Aktív témák

  • Gabor343

    tag

    Szia kedves idegen!

    Ha esetleg ide tévednél, tudnod kell a következőket:

    Ez a blog bizony videojátékokról szól! ;)
    Megpróbálom összegyűjteni személyes kedvenceimet és írni róluk pár sort, személyes élményeket vagy akár egy rövidebb értékelést is.
    Illetve a napjainkban megjelenő gamekről is fogok irkálni, amivel éppen játszom.

    A blog elsősorban személyes szórakoztatásomra készül, de persze ti is olvashatjátok. :D

    Legelőször is azzal kezdeném, hogy bár én sokféle stílust szeretek a játékok világában, de van pár olyan ami engem totál hidegen hagy. Név szerint az autós, a verekedős, a sport és a szimulátor játékokat nem szeretem, ezért ezekkel nem is fogok foglalkozni a blogomban. (1-2 kivételtől eltekintve)
    De a többit nagyrészt szeretem, amit meg nem, abban is előfordul néha olyan játék ami le tud kötni. :)
    A kedvenc stílusaim a teljesség igénye nélkül: stratégia, akció, RPG, kaland, platformer (persze ezek csak nagyobb összefoglaló kategóriák, tudom hogy ezeken belül nagyon sok fajta játék van)
    Nos nagyrészt ezekről fog szólni a blog.

  • Gabor343

    tag

    Kezdésként kategóriákra bontva fogom összeszedni a kedvenc játékaim.
    Mivel az első nagy kedvenceim a stratégiai játékok közül kerültek ki, ezért az első kategória legyen a stratégiai játékok. :P

    Stratégia- Avagy mindig 1 lépéssel az ellenség előtt.

    Elsőként legyen szó az én első stratégiai játékomról.

    Anno amikor az első igazi PC-nk meglett a családban, sokat jártam "a hülye azért nem vagyok" boltba (Media Markt ;] ) a polcokon nézegetni a játékokat. Akkoriban eléggé érdekelt a II. világháborús téma, így egy ilyen játékon is akadt meg a szemem. A Játékot "Sudden Strike"-nak hívták, a hátulján sok tank, repülő, meg ágyú volt, így meg is vettem és haza is hoztam. Nos nem bántam meg a vételt, a játék nagyon sokáig lekötött és nagyon jól ki volt dolgozva, mára a szememben már egy igazi klasszikussá vált!

    Sudden Strike

    Gondolom nem sokan ismerik ezt a játékot, ezért akkor most bemutatnám:
    A játék első része 2000-ben jelent meg.
    Egy Fireglow nevű orosz fejlesztőcsapat készítette
    Ez egy Második Világháborús RTS(valós idejű stratégia)
    A játékot leginkább egy nagy terepasztalhoz lehetne hasonlítani, ami annak köszönhető, hogy a járművek és repülők is igazi makettek alapján lettek megalkotva, illetve maga a terep kinézete is ehhez hasonlítható, a pályák szabályosan négyzet alakúak voltak.. A játék grafikája nem teljesen 3D-s, mivel csak 1 kameranézet van benne, de korához képest szépen kidolgozott és sok modell van benne.
    A játékban minden pályán a kezdéskor kaptál egységeket és voltak célok amiket el kellet érned. Ez nem egy építgetős stratégia volt, nem tudtál építeni meg egységeket gyártani, maximum tankakadályokat, szögesdrótot vagy pontonhidat tudtál építeni, ha volt hozzá megfelelő egységed. De így meg is volt a nehézsége a játéknak, mert be kellet osztani rendesen az egységeidet amiket kaptál. Bár azért néha kaptál erősítést ha sok egységet vesztettél vagy mert teljesítettél egy célt.
    Az egységeidet kijelölős módszerrel lehetett irányítani, nem voltak csapatok, minden katona, meg tank, meg minden 1 egységnek számított, amiket egyesével is kijelölhettél, de akár az egészet is egyszerre. A kijelölt egységeidnek osztogathattál parancsokat, hogy hova menjen, hova lőjön, álljon meg, a gyalogosokat beküldhetted házakba, fedezékbe, teherkocsikba, a teherkocsikhoz meg hozzáköthetted az ágyukat és azzal szállíthattad.(mondjuk a katonák is tudták húzni az ágyút, de az fél év volt mire átértek a pálya végére :DDD )
    Egyedül csak a repülőket nem irányíthattad pontosan, ugyanis a repülők csak légi támogatásként voltak elérhetők amiből 4 fajta volt, kérhettél bombázást, ejtőernyős katonák ledobását, felderítőgépeket, amivel felfedhetted az ellenség pozícióit és hívhattál vadászgépeket amik megtámadták az ellenséges légi egységeket.Ezeknél persze te jelölhetted ki, hogy hova dobják a bombát vagy az ejtőernyősöket, de csak azután jöttek a gépek hogy ezt megtetted és utólag már nem változtathattad ezt meg.
    A repülőket meg persze a gép irányította így sokszor belefuthattak légvédelmi állásokba ahol megsérültek vagy akár le is zuhantak. Így nagyon meg kellet gondolni, hogy mikor és hol veted be őket mert csak elég korlátozott számban voltak elérhetők.

    Ami nekem nagyon tetszett a játékban, hogy elég szabad volt és általában többféle módszerrel is meg lehetett oldani egy pályát, bár a kampányban ugyan, mindig megmutatta a haditervet és ott a szerint kellett eljárni, de volt azon kívül rengeteg szabad pálya, ahol csak a cél volt megadva és az egységek és azt rád bízták hogy oldod meg.
    Illetve a programhoz járt még egy pályaszerkesztő is amivel saját pályákat hozhattál létre, amivel aztán játszhattál is.

    A játéknak később megjelent a második része is amiben bekerült néhány új lehetőség(repülőtér), rengeteg új egység, meg új pályák, kicsit szebb grafika. természetesen ehhez is volt pályaszerkesztő így jöttek ki hozzá hivatalos meg nemhivatalos küldetéslemezek is.
    Majd jóval később megjelent egy 3. rész is 3D-s grafikával, aminek a demója nekem nem tetszett így az a rész kimaradt nálam.

    Szóval összességében egy szórakoztató kis második világháborús stratégia volt, sok egységfajtával, szépen kidolgozva.

    Végül pedig legyen itt pár videó a játéksorozatról:
    Sudden Strike 1
    Sudden strike 2
    Sudden strike 3

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák