Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarci86

    újonc

    Sziasztok!

    A segítségetek szeretném kérni!

    Adott egy Gigabyte GA-970A-UD3 alaplap, egy FX 4170-es procival, 8 giga DDR3 rammal, 1 terrás sata 3-as hdd-vel, valamint egy ATI Radeon 4890-es vga-val.

    CSGO fanatikus vagyok, így egyik nap játék közben egyszer csak kikapcsolt a gépem, se előre se hátra. Volt egy teljesen új tápom, ezért gyorsan be is raktam, majd elindítottam a gépem, minden további nélkül ment is. Majd a következő játéknál 10 perc után megint kikapcsolt és nem mozdult. Elvittem a komplett gépem a szervizbe, majd bevizsgálás nélkül, szó nélkül kaptam egy új tápot. Hazajöttem, elindítottam a gépet, megint futott rendesen, ameddig nem kezdtem el játszani, megint kikapcsolt, és nem mozdul. 550 wattos a tápom, a vga-hoz is megvan a 2x6 pin. Égett bakelitszag a tápból. Fogalmam sincsen, hogy mitől sülhet ki. Eszembe jutott a konnektor, vagy tápkábel is, de jelenleg a tartalék gépem fut, ugyanarról a konnektorról és tápkábelről. ( a monitorom külön 220-on van) Ezért is írok ide nektek, mert tanácstalan vagyok... Pl, a videokártya tudja produkálni, hogy kisüti a tápot? Ráeresztettem az Everestet, aida-t meg egy két ilyen figyelő programot a gépemre még mielőtt meghalt, átlagban 40-60 fok közötti értékeket mutatott az összes hőfok, CPU, GPU stb... Az egészhez hozzá tartozik, hogy ezek előtt a jelenségek előtt pasztáztam újra a procimat, és a videokártyámat is. Amit már vagy 15 éve magam csinálok. Coolermaster pasztát vettem, frankón masszív volt, esetleg túl régi volt és nagyon szétfolyt ?! Abba nem mennék bele, hogy fordítva raktam vissza a procit, mert nem is menne, és a gép sem futna .... Valamint, ha 1x kicserélték a tápom garanciásan, bevizsgálás nélkül, majd megint kisült, és adott esetben kiderül, hogy nem a táp a hibás, hanem X vagy Y, akkor a garancia ugrik ?!

    Minden ötletet, elképzelést szívesen vennék! :) (ui nem ázott be, nem volt áramszünet, nem rúgdosom stb :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák