Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz ddekany #4 üzenetére

    Érdekes új tanulmány a GPT-4-ről: [link]

    Kezdek egy picit aggódni hogy megmondjam őszintén :DDD

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz niof #14 üzenetére

    150 oldalas tanulmányt elég nehéz lenne 2 mondatban összefoglalni, nekem ez jött le mint lényeg:
    - matekból még mindig elég hit or miss, van hogy rohadt jó, van hogy nagyon béna. A modell működéséből adódóan lehet elértük a csúcsot, külön kiegészítés kell neki matekra specializálva (nem tud előre gondolkodni mivel autoregresszív a modell, ha nem jól érti meg a kérdést és már az elején hülyeséget állít, akkor belezavarodik és hallucinál)
    - programozásból rengeteget fejlődött, leetcode teszteken statisztikailag emberi teljesítményt produkál és csinált egy teljes 3d-s javascript játékot ami tökéletesen működik a specifikáció szerint (programozásnál meg pont hasznos az autoregresszív modell :) )
    - API-kkal összekötve nagyon jól tudna digitális asszisztensi feladatot ellátni, nagyon jól megérti a user kérését és a megfelelő api hívásokat végzi a feladat elvégzéséhez
    - hamis információ kampányt félelmetesen részletesen és jól meg tud tervezni
    - emberi érzelmek megértésére és gondolataik becslésére képes elég jól, ha egy szituáció elé van tárva
    - szerintük már egy korai, kicsit hiányos AGI-nek számíthat a GPT-4, világvégére fel :C
    - a kutatók nem tudják hogy miért működik ez az egész ilyen jól és nagyon fontosnak és sürgősnek tartják hogy ahogy rohamléptékben fejlődik az AI, még több erőforrást rakjunk a megértésébe
    - olyat is mondtak hogy érdekesnek és fontosnak tartják azt, hogy saját magát ellenőrző és belső motiváció rendszerrel szereljék fel a tökéletesebb AGI eléréséhez

    Így ez a pár utolsó kijelentés volt elég wtf számomra, mint egy AI felkelésről szóló film első 5 perce... :Y

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz ddekany #17 üzenetére

    Én tegnap este egy redscript(/swift-szerű) class-t próbáltattam vele megértetni (Cyberpunk 2077 játékból) metódusonként, de elvesztette a fonalat egy idő után. Gondolom kifutottam a 4096 tokenből és a vége felé már nem tudta milyen class-ban vagyunk, mivel azt az első promptban definiáltam és úgy hogy az egésznek elveszett a kerete szétesett utána az értelmezési képessége is. ChatGPT-4-re tervezek most már előfizetni eléggé hogy játszadozzak vele, Bing AI eléggé limitált ezen a téren.

    Tökéletesen leírtad egyébként hogy éreztem a tanulmány olvasása közben, mosolyogtam az elején mint az állat hogy hú de menő, később röhögtem a matekos marhaságain, aztán jött a nyakleves elkezdett kattogni az agyam hogy mi lesz itt... :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz moleculez #30 üzenetére

    Annak nem látom lehetőségét hogy atombombákat bármikor is rábízzanak AI-ra, de annak igen, hogy ahogy egyre javul ez a technológia, nagyobb cégek, kormányok elkezdjék beintegrálni a rendszereik működésébe. Ennek addig nem kéne bekövetkeznie amíg csak egy blackboxként ismerjük a technológiát (lehet nem is fog, lehet megfelelően fogjuk kezelni).

    Az hogy ez mind matematika, nem nagyon nyugtat meg, mert csak annyi kell a rossz recepthez, hogy kritikus rendszerek működését rábízzuk egy jövőbeli fejlettebb iterációjára. Nem kell hogy "öntudatra ébredjen", elég ha csak nem működik tökéletesen ami utólag derül ki, esetleg simán hibázik vagy az extra emberileg hozzáadott dolgok miatt (pl "agency and inherent motivation" :D ) furcsa döntéseket hoz.

    De amúgy igazad van, az esti AI rabbithole agymenésemből lenyugodtam. :D Nem hiszem, hogy emberek engednék a kritikus rendszerekben partnerként kezelni, hogyha nincs 100%-ig bizonyítva, biztosítva hogy tökéletesen működik, vagy minimum jobban, mint a most emberek által kezelt és készített rendszerek. Meg egyébként is, valószínűleg egyenlőre megállunk annál, hogy external toolként használjuk, úgyhogy ez a jövő zenéje.

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák