Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    Szeretnék tanácsot kérni ezzel a hirdetéssel kapcsolatban: [link]

    Mint látjátok, 10000 Ft-ért volt meghirdetve a kártya. Miután azt az utolsó postot megírtam a hirdetés topicjába, privát üzenetben érdeklődtem az eladónál arról, hogy mikor érne rá.
    Az e hét hétfő dél körüli találkát egyeztettük előzetesen, és kértem telefonszámot, amin elérem, ha úgy döntök kell a kártya, és én is tényleg ráérek...

    Aztán hétfő délben fel is hívtam, és bár volt egy kis káosz a dolgokban, de leegyeztettük a találkát, ami létre is jött, és én át is vettem a kártyát, bár 14000Ft fejében.

    Ez volt a furcsa a telefonbeszélgetésben, hogy mivel nem a gép előtt ültem, így nem voltam benne biztos, de esküdni mertem volna, hogy 10000-ért volt meghirdetve. Ő viszont erősködött, hogy nem, és mikor alkudni próbáltam, csak 14-ig tudtam lemenni.
    De gondoltam egye fene, ha már rászántam magam, hogy veszek egy X-Fi-t, ám legyen 14k, amúgy is nagyon jó ár lett volna a 10k, mert inkább 12-15 közt mennek a hasonló cuccok, és nincs belőlük túl sok.

    Átvételkor azért rákérdeztem, és szóban 1 hét próbagaranciát ígért rá az eladó.

    Miután hazahoztam két napot töltöttem azzal, hogy minden létező driver és software verziót kipróbáltam, frissítettem az alaplai BIOS-t, próbáltam áttenni a kártyát egy másik PCI slotba, majd vissza. De mindhiába. Némely funkció egyáltalán nem működik nálam, sőt, gyakran lefagy a windows, ha a driver beállításait babrálom.

    Persze jó esély van rá, hogy csak valami egyéni inkompatibilitási problémám van. De azért megpróbáltam érdeklődni, hátha visszavásárolná legalább valamicskét alacsonyabb áron, mert számomra használhatatlan.

    Azóta 4 privát üzenetet is írtam az eladónak (aki az adatlapja rendszeresen belép, és van még aktív hirdetése is) és telefonon is próbáltam hívni, de nem vette fel.

    Aztán a csöndre reagálva már kicsit durvábban kérdtem meg, hogy legalább spórolja meg nekem az erőfeszítést, és mondja a szemembe, hogy "így jártál", ha tudatosan át akart baszni. (Akkor kihajítom a kártyát a szemétbe ahelyett hogy próbálgatom, illetve nem írok több üzenetet, ha úgysem olvassa.)

    Mielőtt nagyon ugrálni kezdenék, azért rákérdezek: Az "1 hét próbagarancia" elméletben fedezné az én esetemet, mikor is elképzelhető, hogy az alaplapommal vagy az Windows-omman nem jön ki a hardware, de lényegében nem működik nálam? Szóval erre hivatkozva kérhetném, hogy akár teljes áron vásárolja vissza?

    Ha igen, akkor mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha süket-némát játszik az eladó?

    Pillanatnyilag azt a megoldást találtam ki, hogy én is meghirdettem a kártyát eladásra alacsonyabb áron, mert bízom benne, hogy csak inkompatibilitási probléma. De persze nem kérem el előre az árát, csak ha már kipróbálta az új tulaj, és nála működik. (Kérdéses esetről lévén szó, amiatt sem kell nagyon félnem, hogy működik, és utólag mégsem fizet... Többet nem nagyon vesztek, mint ha most bevágom a kukába...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák