Új hozzászólás Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    Nagyon érdekel ez a téma. Kellőképpen érdekes és látok benne fantáziát.
    A felhasználása számomra másmilyen lenne, nem másodlagos, hanem elsődleges monitorként használnám.(olyan mintha laptopom lenne, de mégis PC-m van)
    A kérdés, hogy alkalmasak-e erre, van-e, illetve lesznek-e jó minőségű panellel ellátott darabok is a közeljövőben.
    Egy ilyen megoldást szeretnék egy PC-re kötni, mert laptopokról tértem át PC-re és hiányzik a kisebb képernyő és csak ez maradt "megoldásként" számomra, főleg mivel új termék vásárlásában gondolkodom, nem használt 10 éves monitorokéban.(igen, azokban van 15"-os is, az szuper is lenne, csak régiek)
    Szóval összegyűjtöttem párat, amiket találtam, csak egyenlőre gagyinak tűnnek vagy itthon nem kapni őket.
    (természetesen semmi tapasztalatom nincs velük, ezért ez a része is érdekel).
    A másik része pedig az, hogy segítsen azoknak a leendő felhasználóknak, akik szintén ilyen kiegészítő beszerzésén gondolkodnak vagy még nincsen konkrét elképzelésük, de hiányzik nekik valami.
    Képméret szerint az élvezhető 14"-tól felfelé válogatva csináltam a listát.
    Sajnos, ahogy elnézem még nincs alternatíva az elsődleges monitornak való használathoz, egyik kijelző sem jön szóba, mert vagy drága, vagy itthon nem kapható, vagy a megjelenített színek csak 256 ezer vagy fényes a kijelzője pl. AOC esetében, pedig az lett volna a befutó.

    Lenovo ThinkVision LT1421 Monitor: 14" TN-WLED 16:9 1366x768 Megjelenített színek: 256,000 Matt kijelző
    MM Field Monitor Pro: 15,6" LED 1366x768 Megjelenített színek: ? Matt kijelző
    MM Monitor 2Go: 15,6" LED 1366x768 Megjelenített színek: ?
    MM Monitor 2Go HD+: 15,6" LED 1600x900 Megjelenített színek: ?
    Toshiba USB Mobile Monitor: 14" LCD 1366x768 Megjelenített színek: 256,000 Matt kijelző
    AOC e1649Fwu: 15,6" LED 16:9 1366x768 Megjelenített színek: 16M Fényes kijelző

    [ Szerkesztve ]

  • Ice&Lime

    veterán

    AOC sajnos kilőve a fényes kijelzője miatt(miért kellett ilyen csúnyán elrontani ezt a jó kis darabot :(( ?), nem tükröt szeretnék venni.
    A Lenovo-nál és a Toshiba-nál merült fel bennem négy kérdés:
    -a megjelenített színek mind a kettőnél 256ezer és nem 16millió, ez hogy nézne ki a gyakorlatban?, mert bemutató videón nem látszik a különbség a laptop és a kijelző között, legalább is videóról.
    -az, hogy USB-n kapja az áramot, mennyire terheli meg az alaplapot, mennyire jó ez hosszútávon?
    -a kép mennyire éles pl. szöveges dokumentumok olvasásakor?
    -tervben van-e illetve jönnek-e a közeljövőben még ilyen termékek a hazai piacra?
    Nem találtam használható infókat ezekről a kérdésekről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák