Új hozzászólás Aktív témák

  • Amazonas

    senior tag

    válasz tomp #82016 üzenetére

    Előrebocsátom, hogy nem vagyok jogász (csak olyan laikus, aki munkájából kifolyólag megírt/megszövegezett már pár szerződést, és ennek kapcsán bőven volt kapcsolatban jogászokkal), de szerintem ennek inkább szerzői-/sugárzási jogi, mintsem felkészültségbeli akadálya van, illetve, gondolom, attól is függ, hogy melyik csatorna(csoport) mit és hogyan tárgyalt le a UPC-vel.
    Néha, egy-egy műsor (jellemzően filmek) esetén még a viszonylag "engedékeny" csatornák is kötve vannak szerintem az adott forgalmazóval megállapodott feltételekhez.

    @gduck: magáncélra történő felvétel, ha pl. csak megnézhető az kvázi majdnem ugyanaz, mint a letölthető, nem? :)
    Pólófelirat: Képzeld magad a csatornák helyébe, akik sokszor vagyonokat fizetnek a műsorterjesztésért. Te hirdetnél bármit is ingyen az értékes műsoridődben, miközben egy ilyen megjelenésért is szép összegeket leakaszthatnál? :) Arról nem is beszélve, hogy védjegyoltalmi szempontból még fordítva is elsülhet a dolog, és egy idióta cég egy dörzsölt jogásszal karöltve még a csatornát is perelheti, hogy az ő termékével akarja eladni a műsort...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák