Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz kabelmania27 #54131 üzenetére

    Nos úgy épül fel a dolog, hogy bejön a kábel egy szobába, ahol a hármas elosztó van, ott a 3.5-ösben van a modem kábele, a két 7.5-ösben meg két TV. Utána átmegy a modem kábele egy keystone-os fali aljzaton keresztül egy másik szobába, ahol egy kettes elosztóba megy bele, aminek mindkét felén 4.1 a csillapítás. Anno a szerelő ezzel a két elosztóval rakta be, és szerinte így jó volt. (Nem ellenőriztem akkor.) Azóta annyit csináltam, hogy beépítettem a falba a keystone-os aljzatot, hogy ki tudjam használni a gigabites hálót kábelen, meg akkor már raktam bele egy koax-hoz való modult is, hogy ne nézzen ki annyira ocsmányul a kábel átvezetés. Ehhez vettem új koax kábelt, szerszámokat, kompressziós csatlakozót, stb. Elméletileg nem rontottam el a szerelését, legalábbis a TV képe jobb lett, és a net is működik a fentieket leszámítva persze.

    Első körben annyit tudok tenni, hogy lecserélem a 4.1-es csillapítású 2-es elosztót 3.5-ösre, aztán meglátjuk, hogy javul e valamit a helyzet. Nem is értem, hogy miért ilyen került bele...

    Ha így is ugyanolyan marad, akkor tesztelem a modemet a fő kábelen, hogy nem e azzal van a gond. Legrosszabb esetben húzok egy új kábelt a 3-as elosztóról csak a modemnek, de remélhetőleg arra nem lesz szükség.

    A DS-nél max 4dBmV, 37dB(SNR), 256qam, szóval az rendben van.

    Bármi ötlet, hogy miért írja a logba a T4 timeout-ot, és ahhoz képest miért nem viselkedik úgy a modem, mintha ténylegesen T4 timeout lenne? Na nem mintha hiányozna, hogy állandóan újrainduljon és megszakadjon a net...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák