Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz seredy #39 üzenetére

    "Szerintem középszintű angol azért beugró lenne ebbe a világba, gondolom, előbb-utóbb nagy hátrányba kerül az, aki ezzel el van maradva. A nyelvtudás itthon a béka segge alatt, tudjuk."

    Nekem is egy sima alapfokú angol nyelvvizsgám van, amit anno a diplomához kiszenvedtem magamból, és vígan elboldogultam az egész tanfolyam során. Sőt sokszor még én röhögtem magamban, hogy mennyire hülyén ejt ki bizonyos szavakat az oktató, vagy hogy miket ír el össze-vissza helytelenül. Szóval, nem, szerintem nem kell ehhez középfokú angol, csak egy jó általános angol szövegértési képesség kell, de az még nem középfok. Persze később ha valaki ebben akar dolgozni oda már lehet jobb, ha perfect angolból, de szerintem nem ez a lényeg első sorban.

    "A vizsga meg sztem baromi komolytalan volt azzal, hogy naponta módosult a vizsgaidopont, lerohadt a szerver, ha és végig lehetett guglizni meg konzolozni az egészet...."

    Ezzel szerintem semmi gond nincs. Éles munka közben is bármikor, bármilyen segédeszközt használhatsz, sőt javasolt, kell is. A dokumentációt ajánlott mindig bújni, és nem kútfőből tolni a hülyeséget inkább. Nekem egyetemen is mindig azt tanították, hogy nem a szakirodalmat kell sosem bebiflázni, és fejből nyomni a dolgokat, hanem a legfontosabb, hogy értse az ember, hogy mit miért csinál, értse a mély összefüggéseket. A képleteket, függvényeket, egyebeket meg bármikor meg lehet nézni, elég ha tudod, hol és miben keresd. Aztán idővel, ha már rutinod lesz benne, akkor úgyis a nagyja megy majd fejből is.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Aktív témák