Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Olvasom itt sokak véleményét, és azt látom, hogy erősen szórnak pro és kontra. Én részemről úgy vagyok ezzel az alapozó tanfolyammal, hogy pozitív csalódás. Amikor beharangozták, akkor rosszabbra számítottam.

    Persze volt benne sok logikátlanság, pontatlanság, de alapvetően azt kell mondjam, egy jó alapot tud adni annak, aki tényleg csak most ismerkedik az informatika világával komolyabban.

    Nagyjából egy középiskolai számtech tantárgy színvonalának mondanám, persze helyenként azért túlzóan, de talán ehhez illeszkedik leginkább a tanfolyam tartalma, és az előadás mód is sok esetben. Annak aki mondjuk 15-20 éve végzett gimiben, ahol szinte hozzá se köptek a számítástechnikához, vagy maximum MS Word/Excel szinten, annak ez most komoly segítség lehet a felzárkózásban, és arra is valóban alkalmas, hogy valaki eldönthesse magáról, hogy ez nem neki való dolog, nem kellene erőltetni tovább.

    A magam részéről kb. 20-25 éve foglalkozom aktívan számítástechnikával hardver, szoftver téren, és mondhatni megéltem már sok mindent, de abszolút csak hobby szinten, nem ebből élek, és nem is ez a végzettségem.

    Számomra a homeoffice blokk inkább csak érdekesség volt, de végülis ártani nem ártott. A hardveres, hálózatos, windowsos alapozó részek igazából sok újdonságot nem mondtak. Gyorsan át is pörgetem rajtuk. A webfejlesztési blokkban az elején még semmi gondom nem volt, a html/css alapokkal eddig is nagyjából tisztában voltam, de azért itt már láttam újdonságokat, ötleteket.

    A vége felé, talán a webfejlesztés 7-8. leckétől, ahol már belemásztak a javascript programozásba, meg már kifejezetten kezdett bonyolódni a dolog. Igazából utoljára C64-en BASIC-ben programoztam alap dolgokat, szóval ez már mondhatni kihívás volt helyenként.

    Én egy dolgot érzek problémásnak leginkább. Ha már elment ebbe az irányba a dolog, hogy javascript frontend programozás, akkor a JSON-ös backend részét én nem erőltettem volna. Annyit még én is tudok, hogy egy valamire való profi dinamikus weboldalt nem érdemes JSON backenddel felépíteni, mivel komoly technikai korlátai és biztonsági kockázatai vannak.
    A javascript frontend teljesen rendeben van, de az igazi backend az php/sql-nél kezdődik, vagy rendes java programozással, de az már egy másik lépcsőfok. Én ezt a JSON mókolást nem erőltettem volna, inkább a javasrcipt frontend részét kellett volna kicsit szájbarágósabban leadni, gyakorlat orientáltabban, és akkor többen nem hasaltak volna el a vizsgateszten. De ez az én szuverén véleményem.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Aktív témák