Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #5 üzenetére

    Mondasz valamit, de ettől még miért ne lenne természetes xelekció? Mindenki felfelé törekszik, a testi adottságaihoz és trükközési tudásához mérten számára legjobb partner elérése a cél. Ennek egyik formája a kontraszelekció egyébként. Szóval régen is bele volt tűzve a nőstényfrizurába a virág/bogyó, ott virított a testen az ékszer, a kanok meg hozták haza a zsákmánytot, szigorú hierarchikus rendszerben. Ne mondd nekem, hogy ma a felfele nyalás, lefele rúgás kultúrája hiányozna.

    (#2) [K2], Nos, nem látom a különbséget ezek és egy chatbot között, hogy utóbbival miért kellene másképp bánni
    Nyilván nem kell élő egy entitás tulajdonságaival felruházni, de csak megüti a szememet ez a másképp bánás kifejezés. Ne a törvényi szabályozás/retorzió kilátásba helyezése adja meg a kereteket bánásmódügyileg. Jó indikátor egyébként, imádják az emberek magukon kívülre helyezni egy másik szereplő felé tanúsított viselkedésüket: a cselekvőről szól, nem a célszemélyről, legyen szó alacsonyabb rangú/tehetetlennek vélt embertársról, állatról vagy tárgyról.
    A ló túloldala sem fincsi, a közelmúltban elbocsájtott Gugli-dolgozónak is sikerült túlságosan megszemélyesítenie a chatbottyát.

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #7 üzenetére

    A helyzetet bonyolítja, hogy ún. szubjektív nézőpontok okán kölcsönösen és keresztbe-kasul tudjuk nullásként említeni egymást, az átellent. A magam részéről az IQ/EQ alapú szelekcióra szavazok: kevesebb erőszak és értelmetlenség több érték mellett. Aztán hogy a gépek milyen utat jelölnek ki nekünk, az is egy jó kérdés lesz. Az önálló gondolat gondolom ugyanúgy nem lesz nyerő.

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #28 üzenetére

    140 ezer éve tud beszélni, vagyis az idő nagy részében esélye sem volt mást gondolni, mint amit tapasztalt
    Rossz lehetett a nőknek egy csomó ideig.

    ha tényleg olyan sokan replikáztak emiatt.
    Azért egy prohardver.hu fóruma nem reprezentatív. Ugyanakkor egy kiegyensúlyozott értelmiségi AI-egyed tényleg tudhat majd vonzóbb lenni, mint egy hormonirányított jellemtelen nőstényhumán. Sarkítottam? Nem biztos.

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #30 üzenetére

    Azért beszélünk AI-ről - ami a jelen formájában ugye nem az - hogy ne Wilson labdáról legyen szó. Ég és föld, nem? Átlag véresszájú Facebook-Béla és ezóMargit-féle eszmecsere vagy egy kiművelt és épületes csevejre képes AI? Utóbbi? Hát még szép. Idegennyelv tanulásánál is szempont hogy egy buszvezetővel tudnál csak elbeszélgetni az élet felületességeiről, azt sem túl felemelő formátumban vagy azért akad ott értelmiségi nyelvhasználó is.

    (#31) A Molyember, a bólogatókat keresőket igen jól ismerem, nekem személy szerint nem kenyerem, nem is erre gondoltam. Sokkal inkább arra, hogy az ember önismerete hiányából ésvagy eltévelyedettségéből fakadóan hajlamos kárt okozni, csapongani, utat keresni, természetesen a másik kárára, a kultúra, a néplélek, az ostoba önzés ezt nevelte bele. Van mit javítani a felhasználói élményen, mondjuk így. Kevesek sajátja egy érett, felnőtt eljárásrendszer. Úgy saját magukkal, mint az embertársakkal szemben.
    A törődés és szeretet intézményeivel végképp nem egyenlő a bólogatás, vagy akkor azt nem hívhatjuk annak, de értem mire gondolsz.

    Nehéz kijelölni az igazság mezsgyéit. Az is beteg, aki a hobbijába menekül, mert beleunt a játszmázásokba, energiarablásokba? Nem mindenkivel igazságos az élet, van, aki belefárad ebbe. A nagybetűs valódi nő és annak figyelme meg igen ritka. A vonzó külső is rothadó jelenség belső értékek, értelem, érettség nélkül.

    A tárgyakba való beleesést még inkább tudom hova tenni, az ad egyfajta jól kiszámítható biztonságot, stresszmentesebb, persze távol esik a klasszikus vonaltól, elismerem. A kettő között meg van a chatbotba való belelátása a mindennek is, az valóban kissé infantilis érzelmileg, szánalmasnak is láthatja aki akarja (viszont jellemzően ott a saját ház táján is vannak ugyanezzel a jelzővel illethető elemek). Kezelni viszont sokkal előbb kellene a jelen társadalom által meggenerált, ténylegesen káros egyéneket, ez a technológia felé, ilyen módon való fordulás maximum az egyén szintjén hoz létre elvesztegetett éveket, rendszerint nem csinál más bajt.
    Olyan ez, mint a slágerzene vagy a popcorn movie, aki azokkal elvan, könnyű helyzetben van. Aki többre vágyik az meg vár 1-1 élvezhető produkcióra. Ugyanígy az emberek esetében is. Akiben van sütnivaló még azt is gyakran elkanyarintja a pörgő világ, hogy neki nincs ideje semmire és senkire, még saját magára sem. A gazdasági mutatók növeléséhez van igény a minőségre, mint munkavégzés, emberileg viszont szabad a pálya és ritkán alakulnak szép személyiségek. Egyre többen leszünk, éleződik a harc, nem látom ennek javulási opcióját. Ilyen körülmények között méltó kiegészítést tud nyújtani egy tényleges AI szerintem. Csak remélni tudom, hogy nem a többségi szint másolódik beléjük, elvégre az érdekkörök különbözni fognak.

  • totron

    addikt

    válasz arty #35 üzenetére

    Egy jó AI majd azt mondja, amit hallani akarsz
    Ebben miért vagy olyan biztos, miért lenne ez az alapértelmezett működési állapot? Attól nyugodtan eltekinthetünk, hogy az átlag egó alapból ezt várná el, de itt egy saját értelemről beszélünk (egyszer majd).

    (#36) bkercso, hanem a fogyasztók igényei.
    Lehet, de akkor az már nem egy tényleges AI, hanem ugyanolyan robotrobot, mint amilyenek eddig is voltak.

  • totron

    addikt

    válasz A Molyember #51 üzenetére

    Lehet, hogy simán csak naiv vagyok, mert a teljes sávszélességű AI-tudást vettem alapul a gondolkodás során, nem pedig üzleti érdekek által becsatornázottat. Pszichológus üzemmódban lehet értelme a fizetségnek, lélektükör.exe. Csak mutasson túl a mai többségi szihológusi lózungparádén... Fokozatok nyilván ki fognak alakulni, milyen mélyen, milyen adatbázisokban kereshetsz, lesz mézesmadzag és fizetős érdemi tartalom, igaz, ahhoz (is) még illik átesni némi precíziós fejlődésen előbb.

    De csilozófiai kérdést is felvet ugyanez, mert a társadalom és annak résztvevőivel való interakciók kialakítanak minket, elcseszettre vagy sem és akkor jön egy AI, aki semleges középutat képviseli (gondoljunk rá a példa egyszerűsége kedvéért ilyen célzatúként most). Az érzelmi töltettel végletekig ki- és feltöltött hozott érzelmiek validak a humánban vagy egy felülről szemlélődni képes, de steril digitális elme intelmei teszik a felhasználót a helyes vágányra? A gyakorlat megszül egy mixet a kettőből, de ott is ugyanez a kérdés, mértékek, súlyozások, mikor ma sincs mindenből szakmai berkeken belül sem konszenzus. Az meg nem sok semmi, hogy az az AI-i vélemény végkicsengése, hogy kérdezze meg fehérköpenyesét, gyógyszerészét (bármennyire is értékelendő a betáplált felelősségtudat és óvatosság).

    (#52) bkercso, ez a sohasem kicsit erős kijelentés, a qubit sem a régi. Amiről ír azt egyébként a jelenleg ismert programozásban a kivételkezelés területe írja le, szépen cizellálható terület az is. Az megint más kérdés, hogy az önprogramozás hogyan és mi felé halad majd a meglepetésekkel ahogy a cikkben nevezik. Jelenleg tényleg körbe jár, úgymond ész nélkül, ez igaz. Így sem teljesen haszontalan, csak helyén kezelendő (erre a többségi user nem feltétlenül képes, a gép mostani szintjén sem).

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #54 üzenetére

    Te nem ölöd magad? Úgy értem viszonylag nehéz a szteroidmentes hús beszerzése. Még ha a szeletelt-fóliázott cuccokat tudatosan és tevőlegesen ki is kerülöd. Műanyagot is eszel (iszol is). Számokat nem tudok, de társjelöltként egy szűk rétegnek jutott csak eszébe, azt gondolom, a többség elvan a jó öreg emberi baszakodási sémákkal, drámákkal, önsorsrontó lépések szorgos ismétléseivel. Ha nem is esünk bele chatbotokba mi sem vagyunk kivétel, nem lehetünk teljesen kivétel. S pont ez a sziruphatás lesz a vesztünk is, valahogy azt érzem. Hogy gépi vagy emberkézi módon, az már részletkérdés.

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #59 üzenetére

    mintha nem lenne igényük (...) hogy értelmesnek élje meg a munkát, amit végez.
    A jó dolgozó ismérve márpedig ez.

    mindenkit tisztelni kell
    Nem a diplomatikus elkentség eszköze ez egészen véletlenül?

    Aki viszont nem őszinte magához, az képtelen szerintem az őszinte emberi kapcsolatra...
    Ami viszont tökéletesen működik, tömegesen is, ha a másik fél sem támaszt magasabb igényeket, 1 szinten vannak a felek.

    mindketten gusztustallank tartottuk
    Az emberi főszereplőről beszélünk? Ez elsődlegesen női vélemény volt, nem? Vagyis miért épp a gusztustalan jelző alakult? Nekem eszembe sem jutott ilyesmi. A női gép viszont jól túlnőtt a pasin. Ápró kis félreértés(?).

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Nem csak a nőkről van szó. Embereknél gyakori jelenség, hogy képtelenek a beszélőt látni, valamelyik, fejükben aktálisan kavargó vagy domináló közhelyhez húzzák be a beszélőt, ami persze nem egyenlő sem a beszélő személyével, sem a közlése tartalmával valahogy sosem. Ilyen lényeknek könyöröghetsz, hogy csak pár másodpercre próbáljon már meg érdemi befogadást produkálni és téged látni - nem megy. Jobb esetben még terjeszti is a képzelt/hanyagul felfogott baromságait rólad. Akár munkában akár magánéletben igazi átok az ilyen. Ha ezt elhagyja egy AI már jó lesz. Puszy, AI! <3

Új hozzászólás Aktív témák