Új hozzászólás Aktív témák

  • Dawe88

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Én most vettem egy új gépet (a régit nemhogy tuningolni, használni nem lehetett), pontosabban alkatrészeket és úgy raktam össze. Ezt csak azért hangsúlyozom, hogy nem vagyok tök hülye a témában, csak magához a tuning részhez nem értek.
    (A konfigot nem írom le, profilban le van már írva.)

    A szitu a következő:
    Ha állítom az FSB-t, akkor állítja a RAM-ot is, ha azt meg visszaveszem, hogy a proci húzása után se akarjon, csak 800MHz-n futni, azzal sem érek el semmit. (mindjárt kifejtem)
    Meg egy kis érdekesség, hogyha állítom és nyomom, hogy restart, akkor leállítja magát a gép, 2 másodperc múlva újraindul, aztán ezt még 2-szer megcsinálja, mire elkezdi betölteni a Windows-t. Mikor bejön, utána pedig ugyanazt az 1,86GHz-et kapom, mint előtte. Gondoltam, hogy kevés neki a fesz., de ha auto módban van, akkor nem az a lényeg, hogy a BIOS kezeli a fesz.-t???

    Ha van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban várom a kommenteket!

    (U.I.: a proci húzás a Vista alá kellett volna TDU-hoz, de ez már nem aktuális, visszatértem a jólmegszokott XP-hez, viszont hogyha eljön az idő, szeretném tudni, hogy mit és hogyan kell...
    Illetve: nem tudom, hogy a fesz. állítását mikor milyen tényezők állítása után kell alkalmazni. Hogyan tudom megnézni, hogy stabil-e a rendszer, ha van végre egy működőképes beállítás és hogy elég-e vagy éppen kevés neki az a plusz 0,x Volt?
    Olvastam, hogy ugyan ezzel a procival és alaplappal egy x1950Pro karival a tuning csak magasabb beállításoknál volt hajlandó működni, tehát pl. 2,2Ghz-nél instabil volt; azt meg hogy meg egyáltalán?)

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv,
    Dawe

Új hozzászólás Aktív témák