Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Újabb fejetlenség. Ma hívtak, hogy mehetek a második dózis AstraZeneca oltásra. Így azonban csak 4 hét telt el, Kérdeztem, mi az oka ennek, mivel ugye áttértek 12 hétre, aminek én is megörültem, mivel lénygesen hatékonyabb a vakcina 12 hetes időközzel beadva a második dózist. A válasz az, hogy aki március 1 előtt kapta meg, annak maradt a 4 hetes protokoll. Ennyire nem lehetnek hülyék!

    Amellett, hogy így többezer még oltatlan embert lehetne beoltani ezekkel az adagokkal,ami jelen helyzetben létkérdés lenne, a már beoltottaknak sem jó ez.

    Március 6-án publikálták a The Lancet-ben az ezzel kapcsolatos legújabb adatokat. Eszerint, a 12 hetes időközzel beadott oltás igG antitestes immunválasza _kétszer akkora volt_, mint a 6 hétnél rövidebb időkezzel beadottnál. Úgyhogy gratulálok megint...Azon meg sem lepődöm, hogy az orvosnak fogalma sem volt erről.

    "Supporting a longer-interval immunisation strategy, vaccine efficacy was significantly higher at 81·3% (60·3–91·2) after two standard doses given at an interval of 12 weeks or longer, compared with 55·1% (33·0–69·9) when given less than 6 weeks apart. These findings were supported by immunogenicity studies done in participants who were younger than 55 years, showing anti-SARS-CoV-2 spike IgG antibody responses more than two-fold higher in those who had a dose interval of at least 12 weeks than in those who had an interval of less than 6 weeks (geometric mean ratio 2·32 [95% CI 2·01–2·68])."

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák