Aktív témák

  • peter10

    újonc

    Sziasztok. Már órák óta bújom a netet és a fórumot egy probléma megoldása végett. Remélem tud valaki segíteni.
    Van egy számomra eddig ismeretlen probléma a routeremmel (csak zárójelben mondom nem vagyok full kezdő a témában tehát a vezetékezés és alapbeállítások gond kizárva).
    A gond az hogy vettem egy TP linkes routert: TL-WDR3600 névre hallgat.
    A router telepítés lépésein végighaladva azon kaptam magam hogy a kütyü valamiért nem látja az internet modemet tehát se az IP címet, se semmi mást amit a WAN menüben látnom kellene. A saját diagnosztika szerint minden rendben. ( A WAN címeket viszont sehol nem látja az információsmenüben) Vidanetes netem van tehát kábelnet vagyis csak "Dynamic IP" -vel tudok kapcsolódni. Próbáltam manuálisan megadni neki a kellő címeket de semmi, valamint már firmware-t is frissítettem de ez sem hozott eredményt.
    Az előző routerem: TL-WR340G
    Abban a pillanatban ahogy őt visszadugom felépül a kapcsolat és látja a modemet és minden címet állogatás nélkül.
    Minden segítő választ előre is köszönök. =)
    Üdv Petya =D

  • Aquiles

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott a következő router: TP-LINK TL-WR940N

    Évek óta használom. Néha csinált olyat, hogy megszakadt az internet, viszont a kijelző ledek ugyanúgy pislákolnak/világítanak, és a trafficnál is jó magas számokat mutat, tehát elvileg van internet (és van is).

    A modem adja a jelet, de a routernél vmiért megáll, és nincs internet, amíg újra nem bootolom a routert, vagy a modemet... újabban észrevettem, hogy ha csak simán új IP címet osztatok ki a hardvernek, akkor is visszajön a net.

    Viszont az utóbbi pár napban hiába csinálom ugyanazt a folyamatot, a net 3-5 perc után ismét elmegy, és vissza sem jön, amíg újra nem indítom az egészet, vagy a fent már leírt műveletet el nem végzem...

    Ilyenkor se a vezetékesen rákötött gépen, sem az okostelefonon, sem a wifi-s laptopon nincs internet.

    Mint ahogy már írtam, látszólag minden rendben, pár naponta mégis előjön ez a probléma, és egyre gyakrabban. Aztán van, amikor napokig semmi baja...

    Kezdek arra gyanakodni, hogy egy ügyes hacker szórakozik velem... van rá esély? ha igen, hogy tudok még a WPA2PSK-n kívül védekezni ellene? Ráadásul kertesházban lakom, szomszédok nélkül, úgyhogy biztos, hogy az interneten keresztül történik valami...

    Várom az ötleteket!

    Köszönöm!

  • Dawe24

    tag

    Sziasztok!
    A Router át került egy másik helységbe, ami miatt romlott az 5G minősége is. Gondolok itt arra, hogy amíg itt volt másfél méterre, nem volt gond a 70 gigás blu-ray filmek lejátszása sem, de így azt vettem észre, hogy míg a 25 gigás Bosszúállókkal vígan elvan, de a 70 Gigás Alita már durván szaggat. Azért gondolom, hogy a távolság lesz a probléma, mert a J.W. 2 4k uhd is 70 gb felett van és simán végig ment, míg itt volt a router.

    Ezt cserélném: TP-LINK Archer C1200

    Erre: ASUS RT-AC87U AC2400

    Szerintetek megéri lecserélni? Vagy van valami olcsóbb alternatív megoldás?

    [ Szerkesztve ]

  • cartman70

    újonc

    Sziasztok. Segítséget kérnék az alábbi problémában:
    Adott egy 100 Mp/s internet szolgáltatás (Vidanet). A modemből megy a kábel a routerbe, onnan az asztali gépemhez vezetéken, mindenhová máshová vezeték nélkül mennek a jelek. A családban 3 okostelefon és 2 okostévé csatlakozik a wifi hálózatra, de egyszerre az összes sosem. A jelenség az, hogy a wifi jel random eltűnik egy-egy eszközről. Hol a család egyik, hol a másik tagja nem tudja használni a telefonját, mert bár a wifi hálózatra csatlakozva van, de az nem ad internet elérést. Az asztali gépemen mindig van net, tehát a routeren át kábelen tökéletes, de a wifi az nem.
    Korábban egy régebbi TP-Link routerem volt, ha reseteltük akkor helyre állt a dolog, de a napi 2-3szori resetelést meguntam. Kicseréltem a routerem, mert a gondoltam hátha az a ludas, hogy nem bír el ennyi eszközzel, de nem változott semmi (jelenleg egy TP-Link TL-WR94ON típusú van), illetve az változott, hogy ezt hiába resetelem nem javul meg a rendszer. Próbáltam már átállítani a router beállításokban a csatornát, hogy ne automatikusan válassza ki, hanem fix legyen, az se segített.
    Van valakinek javaslata mit próbáljak még meg ami segítene is?
    Köszi előre is.

Aktív témák