Új hozzászólás Aktív témák

  • atilius

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap én is szert tettem egy ultra 120 extreme cooler-re.
    CM Hyper tx2-ről váltottam, a legszembetűnőbb különbség, hogy idle-ben alig van különbség hőmérsékletben a venti max (2900rpm) vagy 1000rpm fordulata között. Load-ban sem jelent sokat a max fordulat. Szerintem ehhez a hűtőhöz bőven elég egy csendes 1200rpm-es venti.
    Próbáltam két ventivel is de nem jelentett szinte semmi különbséget a síma 1 ventis megoldáshoz képest. Lehet az volt a baj, hogy akárhogy fordítottam mindig az egyik kifele fújó venti (1 a ház hátulján, egy a tetején) mellé került párhuzamosan a prociventi, szóval egymás elöl szívták el a levegőt. Olyannyira, hogy a papst prociventi max fordulaton -200rpm-mel meglassította a tőle kb 5-6 centire lévő házventit pedig az sem egy gyenge darab (silenx ixtrema 1400 rpm, 123m3/óra).
    Most egy venti van rajta amely az egyik kifele fújó házventire fújja rá a levegőt a bordákról. Így csendesebb és hőmérsékletben sem vettem észre változást. Szóval mielőtt valaki 2 ventit akar rászerelni gondolja végig hogyan fogja ez befolyásolni a házventik működését, és természetesen visszahatva a házventik működése a prociventikét.
    Én nem políroztam fel az alját (habár feltett szándékom volt) mert a hyper tx2-höz képest ennek az alja közel volt a tökéletesen símához, meg egyébként is nekem úgy tűnt, hogy az alján látható megmunkálásból származó barázdák látszódnak, de gyakorlatilag semmilyen felületi egyenletlenség nem érezhető.
    A rászorító ereje egyáltalán nem meggyőző, habár többek tapasztalták, hogy meghajtja a lapot, a csavarok teljesen meghúzott állapotánál is símán elforgatható a cooler.

    Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

Új hozzászólás Aktív témák