Új hozzászólás Aktív témák

  • thomos81

    csendes tag

    Azért hoztam létre ezt a topicot, hogy a fent nevezett Thecus N2100-as NAS eszközt kielemezhessük. Hosszas keresgélés után úgy talaltám otthoni használatra ez a legolcsóbb és legegyszerűbb céleszköz adatok tárolására, ebben a méretben összevetve egyéb (XPC, mini-ITX és társai).
    Így is nézne ki:
    [kép]
    Belülről ilyen:
    [link]

    Amiket tud:
    2xGiga Ethernet, wireless LAN opció, 2xSATA, RAID 0, 1, JBOD, SMB/CIFS, HTTP, HTTPS, FTP, APPLE iTunes szerver, Photo Web Server, USB Nyomtató szerver, Email notification, stb...

    Mindezt kb 80e Huf -ért winchesterek nélkül, ez nem olcsó mulatság, de egy ekkora PC-t én nem tudnék összerakni ilyen tudással, SATA merevlemezekkel.

    Itt egy kis bemutatás, teszt:
    [link]
    Amit hianyolok, az a raid 1 hibatűrésének kimerítő vizsgálata, igazán ellenőrizhették volna miert nem is küldte el azt az email-t miután hibakat generaáltak az egyik diszken.

    A Techus oldala:
    [link]

    Benne rejlő lehetőségek:
    Mivel linux alapu eszköz, miért is ne lehetne saját disztribet tenni rá? Van akinek sikerült:
    [link]
    Így tetszőlegesen lehet bővíteni elég sokmindennnel, persze sokkal fapatosabbá válik, de mondjuk akinek levelezőszerver is kell, vagy csak tűzfalnak szeretné használni, stb... Bár nem tudom mennyire feküdne ki tőle a 600 MHz-es Intel 80219 Xscale processzor.

Új hozzászólás Aktív témák