Aktív témák

  • eeello

    csendes tag

    sziasztok!


    vettem egy TFT monitort v7 20.1'' s20pd
    nagyon nagy, szép meg minden. max felbontása 1400x1050 de ezt csak 60 Hz-en birja éshát ( eddig crtm volt 100hzen ) nemtudom miért nézem vagy 2 orája és jojozik a szemem :o

    magasabb frissitést csak kisebb felbontáson bir gondoltam sebaj 1280 is jo lesz ugyis böszme nagy monitor. csakhogy ha nem a maximális flebontást használom akkor a betük elmosódottak ''szőrösek'' lesznek, dőlt betűk teljesen olvashatatlanná válnak.
    7300GTm van legujabb driverrel..

    1400 ban nagyon szép éles a kép, de kisebb felbontás borzaszto. valaki tudja miért van ez igy/ lehet e orvosolni?

  • macikos

    addikt

    válasz eeello #1 üzenetére

    Barátom, nagyon ügyes vagy, ezért megérte új topicot nyitni. Miért nem tudtad feltenni ezt a kérdést egy TFT-s topicban, mondjuk itt: [link]

    Arra nem gondoltál, hogy mielőtt új monitort veszel, előtte kicsit tájékozódsz a témában?
    Azért csúnyák a betűk kisebb felbontáson, mert akkor nem a natív felbontáson van a monitor.
    A szemed meg gondolom a nagyobb fényerőtől fáj. A nagyobb frisítés beállításával semmi nem fog változni, ez TFT, nem CRT, mondom olvass utána a dolgoknak. Egyáltalán vásárlás előtt megnézted a monitort?

    [Szerkesztve]

  • Eliaah

    csendes tag

    Hi! Nagy gondom van! Kérem segítségetek :F :F
    2 hete vettem meg az Lg L204WT-BF monitoromat, tök happy alíg vártam h. othon kipróbáljam!! 17" CRT ki, TFT be (DVI csatlakozással), s jött a nagy fejreesés :(( Sajnos a kép nincs ojan szép mint a régi CRT-nek. No de semmi baj gyorsan monitor menü kezdem állítgani, majd a VGA-nal is(GeForce6600-as) így sikerült 1 elfogadható színt beállítani, ami játéknál jó, de filmnézésnél - s itt jönn a bibi nem jó pixeles, kockás a film, próbáltam DVD-vel(eredetivel) is ott is ugyanaz az eredmény: rossz szinek, kockás kép, nem elég éles). Viszont ha tv-t nézek csodák csodájára szép szinek, jó kép :(( Ha képet nézek szintén jó, játéknál is.
    Valaki HELP ME!!!!! Mi most a teendő, már vagy 100 féle képpen állitottam a monitort és a VGA-t, de filmnézésnél mégsem jó; élvezhetettlen!!!! :O
    Köszönöm segítségetek!!!! Kérlek ha csak 1 keveset is de segítsetek, mert már megöl az ideg :O

  • ceia

    őstag

    Sziasztok! :R
    Szeretnék TFT monitort venni, és hosszas információ gyűjtögetés után (cikkek, tesztek, és fórumok olvasása) a BenQ FP93GS tetszik a legjobban. (valójában a Viewsonic VP191B, de az 1 picit drága) Szóval, jó lenne ez a BenQ is, de egyelőre nem sikerült kideríteni, hogy milyen technikát használ a színek megjelenítéséhez: Dither vagy FRC? Ez egy TN paneles moncsi, de 16.7M színt adnak meg a specifikációjában. Más típusoknál viszont gyakran olvastam ezt: "16.2M szín (6bit + FRC)"
    Ezek szerint az FRC-vel 16.2M érhető el. Ezért gyanús, hogy a 16.7M talán dither lehet. A gyanúmat növeli, hogy a BenQ USA oldalán az FP75G és FP95G modelleknél ez látható: "16.7 M colors with dither" Igaz, ez nem ugyanaz a modell, de szerintem nem valószínű, hogy egy gyártó hol FRC-t, hol dithert használjon a különböző típusoknál. Valószínűbb, hogy valamelyik techológia mellett dönt a kettő közül. Pl. a Samsung, LG, Viewsonic FRC-t használnak - az Iiyama úgy tudom, dithert.
    Az lenne a kérésem, hogy ha valaki biztosan tudja, melyiket csinálja a BenQ FP93GS, segítsen ki ezzel az infóval! Köszi.

    "Többé nem megyünk oda, mert nincs ott más, csak kövek."
    [egy kislány mondta, a holdraszállásról]

            it's more fun to compute

Aktív témák