Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz stellaz #39 üzenetére

    "És most nagyon nem itt tartunk.": most azért nem tartunk itt, mert pl. az én autómban l2-es önvezető rendszer van, ami funkcióját, képességeit, pláne hekkelhetőségét tekintve full önvezető, jogilag pedig vezetéssegítő rendszer, amit nekem 100%-ban felügyelnem kell, és a valóságban is ténylegesen mindig készen kell állnom, hogy beavatkozzak. Szerencsére az enyém keveset hibázik, de volt már annyi eseményem, hogy régen körbe lenne törve, ha nem avatkozok be.

    az persze problémás, hogy az önvezető autók teljes körű védelméhez olyan helyeken is felügyeletet, biztonságot kell biztosítani, amivel kapcsolatban biztos vagyok, hogy sokaknak eszébe sem jut.

    Például x. szerviz, ahol szélvédőt cserélnek, vagy a futómű beállítással is foglalkozó szerviz. szép absztrakt festmények vannak a falon, éjjel betörsz, odébbrakod. ami autóban ott futóművet állítanak, az jó eséllyel a következő parkoláskor összetöri a parkoló autókat is. vagy bevisznek egy buszt szélvédőcserére, következő utazáskor magától belemegy az árokba. a magyarázat egyszerű: ha kiveszed a szélvédőt, az újra felragasztott kamerát kalibrálni kell, amit qr kódos képekkel kalibrálnak. ha ezt sikerül meghekkelni, akkor a járműnek fogalma sem lesz, hogy hol van és mekkora kormánymozdulatot kell tennie, hogy oda menjen, ahova akar.

    jelen pillanatban nyugodtan mondhatjuk, hogy súlyosan problémás a történet. a jövő meg ködös.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák