Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    válasz Agi70 #13 üzenetére

    Pont ezt akartam írni, hogy arra figyeljetek, hogy hívás felépítésekor üzemel a telefon a legnagyobb teljesítményen. Alapból 50-60mW, akkor meg akár 600mW is lehet. Ezek nem pontos számok, nem emlékszem már rá, de nagyságrendekkel nagyobb. Így mindig ha tárcsázok, akkor egy 3-4 másodpercig még a kezemben tartom, utána teszem csak fülre.
    Egyszer teszteltem egy készüléket, hogy 100x megcsörgettem egy másikat, addig jutottam el, hogy egy kicsengés és le is raktam, majd újra. Na a sirocco 100 csörgetés után lemerült, normál telefon meg felforrósodott, tehát ez a dolog bizonyított. :K

    Lord Soth: hát ha azt vesszük alapul, hogy hullámokról és hullámterjedésről beszélünk, akkor teljesen mindegy. Ha azt figyeljük, hogy a telefon egy bizonyos teljesítménnyel (általában hő) szolgáltat minket, akkor persze nem mindegy. Itt még semmi sem bizonyított. Igazából a headset ugyanúgy nem egészséges, mert az is hullámban terjed és ráadásul még 1 cm-el bejebb is van a füledben mint egy telefon. Amíg ilyen nagy multik irányítják a kutatásokat, tuti nem fognak semmi olyat "találni" ami bizonyítaná. Gondolj csak bele, mobil nélkül megállna az élet a világban. :U

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

Új hozzászólás Aktív témák