Új hozzászólás Aktív témák

  • Avicularia

    veterán

    Kicsit árnyalni szeretném a boltról kialakult pozitív képet :U

    Adott volt egy MSI 7900GT videókártya, amit Petya25 fórumtársunk révén vásároltam ebben a boltban múlt év májusában 3 év garanciával.
    Idén április elején vettem észre, hogy a kártya nem működik megfelelően, színes pixelek jelentek meg a monitoron már boot alatt is, mintha pixelhibás lenne a moncsi, de mindig máshol helyezkedtek el.
    Átvittem egy ismerősömhöz, kipróbáltuk és nála is produkálta a hibajelenséget.
    Ezután bevittem a topik címében szereplő boltba gariztatni, április 11.-én adtam le.
    Információjuk szerint a csere kb. 1 hónapot fog igénybe venni :O
    (az átvételi papírra 21 napot írtak).
    Pozitív dolog, hogy kérésre adtak egy Inno 7300GT kártyát, hogy addig is tudjam a gépem használni, amíg a csere lezajlik.

    Múlt héten gondoltam rákérdezek mi a helyzet, felhívtam őket telefonon.
    Érdeklődésemre elárulták, hogy a kártya még nem érkezett meg, de jövő hétre biztosan meglesz.
    Ezen a héten, kedden elunva a várakozást, és mivel már 4 hete bent volt a kártya, ismét felhívtam őket.
    Közölték, hogy előreláthatólag a kártya 18.-án fog megérkezni. :Y
    Mivel ezt sérelmeztem, telefonpartnerem megígérte, hogy a kollégája vissza fog hívni és megbeszéljük, mi legyen.
    Ez meg is történt, és mondta, hogy be tudja számítani a kártyát egy másikba.
    Első ajánlata egy 7800GTX kártya volt: U ,amire nemet mondtam ,mivel gyengébbre nem szeretnék cserélni.
    Mondtam, hogy 7900GTX illetve 8800GTS érdekelne, akár ráfizetéssel is.
    Megígérte, hogy megnézi az árakat és visszahív.
    Vártam kb. 3 órát a telefonra, de csak nem akart csöngeni.
    Ezután bementem személyesen,és érdeklődtem ,hogy mi a helyzet.
    Felajánlott valamilyen 512MB-os 7900GTX kártyát kb. 130K-ért: Y amire kinevettem.
    Közölte, hogy 40K+áfáért be tudja számítani a kártyámat bármibe. :(((

    Mondtam neki, hogy ez nem így működik, a kártya teljes ára jár nekem a törvény szerint.
    (volt itt róla szép hosszú cikk a PH-n, illetve a fogyvédes topikban is elég részletesen kifejtette Ariadne fórumtársunk ezt a témát: R )

    Kollégája elkezdte a dajkamesét, hogy a számtech cuccoknál fel kell számítaniuk avulást.
    Közöltem vele, hogy ne próbáljon megvezetni,és ha gondolják, csinálhatjuk a dolgot másképp is.
    Nem mondtam nekik, de az Ariadne által leírt vásárlók könyve-békéltető testület-bíróság járt a fejemben, mert már rendesen felidegesítettek.

    Ezután a főnök odaült a gépéhez, nézett valamit, és közölte, hogy másnapra jó lesz egy Gigabyte 7900GT?
    Gondolom tudta, hogy jár vissza a teljes vételár, de mivel én nem nyerészkedni akartam, hanem garanciális jogaimat érvényesíteni, elfogadtam az ajánlatot.
    Milyen érdekes, hogy egyből tudott megoldást, amikor látta, hogy nem tud megvezetni. :(
    Ezzel kellett volna kezdenie, amikor már 4 hete váratott a cserével és nem újabb határidőt kitűznie.

    Nem értem, asztalcsapkodás nélkül miért nem lehet megoldani egy ilyen helyzetet?
    Keserű szájízzel hagytam ott a boltot, többet biztos nem veszek ott semmit.
    Ráadásul bebuktak egy 22'' Dell moncsit , amit ott akartam megvenni,ha kicserélték a cuccomat.

    Ezenkívül a cserepapíron is jogtalan dolgot kötöttek ki, hogy csere esetén a garancia idő nem hosszabbodik meg
    [link]

    Szóval soha többé ipon.
    Itt is a szokásos dolog van, amíg fizetsz, addig szeretnek, de utána már nem érdekli őket az ügyfél elégedettsége.

Új hozzászólás Aktív témák