Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Di Natale #3067 üzenetére

    Énnekem online volt beszédórám heti háromszor 1x60, és 2x30 perc. Az egyórásban a tanár irányította, miről kell beszélni. Megszabott feladatok. Szókincsfejlesztés, őáltala ajánlott szinonimák használatával. Én mondtam valamit, ő kérdezte, hogy ismerem-e annak a szónak a szinonimáját, ha nem, akkor mondott egyet, amit már használnom is kellett rögtön. A szintnek megfelelő YouTube-videóból a megértett szöveg saját szavakkal történő összefoglalása emlékezetből. Kapcsolódó kérdésekre válasz. Izzasztó 60 percek voltak, mert a legváltozatosabb témákról kellett beszélni, amit esetleg nem is ismerek. Mondjuk a foci. Ilyenkor természetesen halandzsázik az ember, vagyis improvizál annyit, amennyit tud róla. Például, hogy a bíró meze fekete, aztán ha nem tudom, hogy hívják a partjelzőt, akkor rákérdezek, és a tanár megmondja. Meg kell tanulni rákérdezni az általad nem ismert kifejezésekre, azaz körül kell tudni írni, amit tudni szerenél. Utána pedig a mondatodat befejezheted a megismert szóval.

    Ez a random témaválasztás azért jó, mert az embernek fogalma sincs róla, hogy milyen szavakat nem ismer. Visszatérve a focira, ilyen lehet például a mez, játékvezető, partjelző, síp stb. Mivel neked kell róla beszélni, biztos lehetsz benne, hogy belefutsz valamibe, amit még nem tanítottak. Ilyenkor azért van a tanár, hogy megtanítsa. De az, hogy mennyit fogod használni a továbbiakban, azon múlik, mennyire használod ezeket.

    A 2x30 perces óra a "mi újság, hogy telt a napod/heted" jegyében fogant kötetlen beszélgetés volt, amelynek célja a fesztelen társalgás gyakorlása.

    A hét többi napján a tankönyv anyagainak önálló feldolgozása történt. Olvasmány, könyv, munkafüzet stb. Ez egy 1 éves kurzus volt.

    B1+ szintről (B1-nél magasabb, B2-höz nem elég) indultam, az alapozás önállóan megvolt. Így C1-ig jutottam el egy év alatt.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák