Új hozzászólás Aktív témák

  • istvan007

    csendes tag

    Sziasztok!

    Volna 1 kis problémám a T-Onlone-os internet sávszélességemmel.
    Namost! A problémám, a T-online-os partner szerint akkor kezdődött, amikor előző év végén meghosszabbítottam az internetelőfizetésemet. Akkor gondoltam, csomagot váltok és 2MB-os helyett 8Mb-os csomagra. Ez még az előző, nem T-online-os internetszolgáltatónál történt. Telt múlt az idő, de a letöltési sebességem nem volt nagyobb 300kb/s nél.
    Valahogy január és február táján, az itteni internetszolgáltató teljesen beolvadt a T-onlineba. Hallani lehetett, hogy az átállás miatt kisebb-nagyobb szünetek, sávszélesség ingadozások várhatók, ezért nem is türelmetlenkedtem, annak ellenére, hogy 8Mb-os netért fizettem. Lassan 1 hónapja azomban elegem lett és bementem az itteni T-Online partnerhez, aki felvilágosított, hogy még anno amikor aláírtam a 8Mb-s internetemet, akkor engem átvertek, mert a helyi internet kialakítás fizikailag nem tud 8megát, csak max 4-et.

    Akkor reklamáció, és miegymás, de a sávszélességem semmit nem változott.
    Beszéltem az ügyfélszolgálattal, és azt mondták, hogy a vonalammal semmi prob, az bizony 8 megás, és azt ki is használom...

    Lefuttatuk a tesztet, a 192.168.9.1 oldalon, és aszerint a letöltési sebességem olyan 2000kb/s, a feltöltési meg 500kb/s körül alakult. Erre mondta nekem azt, azt hiszem a szervizes, hogy eszerint minden rendben van! Namost amit még kiírt a teszt, hogy a 2 megás fájl letöltése 7sec, a feltöltése 41 sec volt. Amivel elosztva az adatmennyiséget, kijön, hogy a letöltési sebességem ténylegesen 300kb/s, a feltöltési pedig 50kb/s sebesség körül mozog!

    Jó pár ismerősöm rendelkezik T-online-os 4megás nettel a városban (Kiskőrös) , ők 600kb/s letöltési sebességről beszélnek. Én erről csak álmodozom...

    A modem, a gyári D-Link DSL-360R, ami után van egy D-Link DI-524 router.

    A sebességet nem befolyásolja, melyik gépről mérem, vagy egyáltalán közbe van-e kötve a router, vagy sem.

    Akár melyik sebességmérő oldalt (speedtest.net...) használom, azt írja, hogy a letöltési seb. 1400-1900kb/s, a feltöltési pedig 330-570kb/s között mozog!

    A tényleges (ftp, http, torrent) le:300-305kb/s, fel 49-52kb/s.

    Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen veszek!!

    Előre is köszi mindenkinek!!

    István

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák