Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz lszlogal #109009 üzenetére

    Ez a kábel hossz téma is örök vita mint a wifinél is hogy mit bír el, nagyon függ a kábel minőségétől is szabványtól függetlenül mert sok pocsék kábel van de nagyon erősen függ az eszközöktől is az elérhető távolság, tapasztaltam már olyat hogy 40 méteren instabil volt a kapcsolat cat5e ide vagy oda, lett véve minőségibb kábel máris hirtelen jó lett minden, aztán olyan is hogy irodában eszközcsere után lett instabil a kapcsolat, kb 65méter kábelen, ott a gagyi router okozta a gondot, a régi tudta kezelni az új már nem, csere után megint ment minden, a 100 méter itt is csak egy általános adat ami ideális körülményekre vonatkozik és van benne tartalék is, tehát igen én is láttam már 150 méteren is stabilan működő kapcsolatot pedig nem volt közte aktív eszköz sem erősítő viszont jó minőségű kültéri árnyékolt kábellel ment ipari Cisco eszközök között. Meg persze az sem mindegy milyen sebességet kell kezelnie, a gigabit átvitele kényes de cat5e kábelen 100 megás módban viszont elég sokat elvisel. Láttam olyat is valahol hogy a garázsba ment ki kültéren a net kb 50 méteres kábelen amit egyszer elszakítottak és úgy lett összekötözve majd szigszalaggal áttekerve ráadásul egy érpárt még el is kötöttek és simán ment 40mbit pedig amikor szedtük szét még a víz is folyt belőle rendesen, mondjuk azt nem tudom loss volt-e ezen a kötésen így mert olyan használat nem volt amiből ez kiderülne, tehát vannak érdekes és meglepő dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák