Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhn

    tag

    sziasztok!
    kinéztem egy APC Back-UPS ES 700VA/405W USB szünetmentest 28k HUF
    a következő cuccokat kötném rá:
    gép: (jelenleg eléggé alap gép) athlon64 3000+, geforce6600gt, 320HDD, 2db DVDíró, FSP SAGA+ 400W passzív PFC
    monitor: 19 CRT
    + modem
    + router
    + hifi erősítő

    a gép lassan fejlesztve lesz. mondjuk nem 4 magos procira meg crossfire x2 videokártyákra, hanem csak úgy ésszel :) pl. 2-3 magos proc. max 1 db vmi hd48xx videókártya
    a monitort is akarok cserélni, ami viszont már LCD lesz (22-24")

    az áramszünetek itt inkább csak pár másodpercesek szval nem kell nagyon hosszú áthidalási idő.

    a kérdés, h ilyen konfighoz (vagy mondjuk fejlesztés esetén a jövőbenihez) elég lesz e a fenti ups
    esetleg ha vki tud jobb választást 28-30k körül, mondja bátran :)

    amúgy ami a fenti modell mellett szól, h hagyományos hálózati aljzatai vannak (abból is 8) és nem kell átalakítókat beszerezni a modem+router+hifi rákötéséhez, h mi szól ellen azt majd Ti megmondjátok :)

    amit még néztem kb 30k-ért:
    APC Back-UPS 650VA
    Infosec 800XP OFFICE UPS 800VA

    előre is köszönöm a válaszokat!

    ja még annyi, h fenti konfig teljesítményfelvétele kb. mennyi lehet (nincs semmi műszerem megmérni), csak h nagyjából be tudjam lőni, hogy mennyi ideig fogja hajtani a rákötött cuccokat

    [ Szerkesztve ]

  • mhn

    tag

    válasz Cobra. #2129 üzenetére

    helló!
    ok köszi, akkor a 600-700VA-es teljesítmény elég lesz.
    és a 3 közül melyik a jobb:
    APC Back-UPS ES 700VA/405W
    APC Back-UPS 650VA
    Infosec 800XP OFFICE UPS 800VA

    mondjuk ha ez az Infosec tűrhető minőség akkor akár ilyen is lehet (csak mert ócsó)
    Infosec 650XP OFFICE UPS 650VA 25k HUF
    Infosec XPe SOHO UPS 750VA 16k HUF

    még1 kérdésem lenne:
    ha csak mondjuk 3 aljzat van az ups-en, nekem meg több kellene, akkor lehet olyat csinálni, h egy szimpla elosztót csatlakoztatok az egyik aljzatba és pl. így az ups egy kimenetére rakok 2-3 fogyasztót, vagy az limitálva van, h 1 aljzatra max mekkora terhelést tehetek?
    köszi

  • mhn

    tag

    köszönöm mindeninek a gyors és részletes válaszokat. akkor az APC Back-UPS ES, 405 Watts / 700 VA cucc lesz a nyerő számomra.

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Gépem: fx-8320, 4x4GB RAM, 2SSD, 1 HDD, 1 HD7750
    Táp: FSP Aurum 400W 80PLUS Gold

    A power calculator azt írja, hogy Load power: 242 W

    Van egy FPS EP 1000 UPS-em.

    3-4 éves a gép és az UPS is.

    Alapvetően pillanatnyi áramszünetek kivédésére használtam az UPS-t és egy darabig erre jó is volt.
    Az utóbbi pár hónapban viszont többször elfordult, hogy volt valami zavar az áramellátásban az UPS elkezdett sípolni a gép meg lekapcsolt.
    Az UPS sípolás csak akkor szűnik meg, ha kikapcsolom majd bekapcsolom újra.
    kivétel nélkül mindig akkor volt amikor nem voltam a gép közelében, nem csináltam semmit, kb idle volt a gép.

    Azért is írtam, hogy zavar, mert nem feltétlenül áramszünet volt, mert pl. pont tegnap este (vihar volt) megint jött a szokásos sípolás és a gép lekapcsolt. Viszont az áram nem ment el, leglábbis pl. a sűtő órája nem állt be alapra, a tv se kapcsolt ki.
    Ellenben volt pár hónapja, hogy szereltek nálunk és lekapcsolták a fő biztosítékot. Akkor viszont bírta percekig.

    Szval a kérdésem, hogy kuka az UPS vagy csak az akksija, vagy vmi más a gond.
    A manualban azt írják, hogy
    Continuously sounding -> Alarm / Fault jó de mi a fault?

    +1 Lehet úgy tesztelni az UPS-t, hogy szimplán kihúzom a konnektorból? pl csak a router-t kötöm rá, hogy lássam, hogy azt pl elbírja e... (kipróbáltam: 1 modem, 1router, 1 switch egy NAS-al de minden lekapcsolt, és az UPS is sípolt :) )

    Előre is köszönöm a segítséget!
    üdv!

  • mhn

    tag

    válasz mhn #10982 üzenetére

    sziasztok!

    Rákötöttem egy usb-vel a gépre és telepítettem a viewpower powermamagement software-t.
    Csináltam egy battery self testet.
    A monitor részen azt jelezte folyamatosan, hogy line mode.
    Kb 2 másodpercenként sipolt (amíg ki és be nem kapcsoltam)
    A Manual azt írj, hogy Battery replacement alarm.
    Gondolom akkor akku csere.
    Nagyon nem keresgéltem, de elsőre egy ilyet találtam:
    https://www.alza.hu/fortron-12v-7ah-ups-akkumulator-fortron-fsp-d516067.htm

    Ez a forton vállalható márka, vagy vmi egyéb márkát tudtok ajánlani?

    [ Szerkesztve ]

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Ebben és ebben tud esetleg valaki segíteni?

    Jelenlegi állás szerint a szünetmentesre van kötve egy modem egy router egy switch és egy NAS (2 HDD).
    Most volt egy kisebb vihar, szokás szerint pont abban a 10percben kapcsolt ki a cucc amikor nem voltam a gép előtt, így megint csak azt hallottam, hogy elkezd folyamtosan sípolni és persze elment a net.

    Viszont áramszünet megint nem volt. pl a sütő óra simán mutatja a pontos időt.

    Mint írtam a korábbi hsz-ben a manual szerint a folyamatos sípolás akksi hibát jelent. Csak azért nem egyértelmű (számomra), hogy ez a gond, mert mint írtam, érzékelhető áramszünet nem volt most (sem)

    A ViewPower software annyit ír, hogy "UPS fault event".

    Szval szerintetek rendeljek bele akksit (kb 11000Ft) vagy lehet más baja is van.

    Volt az FSP előtt egy APC Back-UPS ES-em, amibe rendeltem akksit, viszont nem javult meg szval most szeretném elkerülni a pénzkidobást.

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Egy D-Link DNS-320L NAS-hoz és egy ThinkCentre m75e géphez keresek UPS-t.
    Sokat nem kell bírnia, inkább csak pillanatnyi áramszünetek vannak nálunk.
    A schuko csatlakozó fontos.
    A NAS fogyasztását nem találtam meg (2 WD green HDD van benne), a gép fogyasztása a kalkulátor alapján 110W.

    Az alábbi UPS-eket néztem eddig:
    FSP Nano 800 ~16ezer
    APC Easy-UPS BV 500 Schuko ~19ezer

    Az FSP készenléti az APC vonal interaktív.
    Szóval a kérdés, hogy a fentiek közül valamelyik jó lesz e erre célra?
    Bármi más javaslatot is szívesen veszek.

Új hozzászólás Aktív témák