Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Firehand

    tag

    Sziasztok!

    Szünetmentessel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Egy APC Back-UPS CS 350VA - val rendelkezem. Kb 5 éves még sosem volt benne cserélve akkumulátor, szinte állandóan bekapcsolva van, amikor a gép lekapcsolt állapotban van is. Ilyenkor a monitort is kikapcsolom és csak a router+modem van rákötve. Néha viszont a egyszerű áramingadozáskor kikapcsol a gép, de ezt mostanában kezdte el, lehet, hogy az aksim kezd tönkre menni?
    A konfigom:
    -Processzor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 4400+
    -Ram: 4,00 gb
    -Videokártya: NVIDIA GeForce 8600 GT
    -Merevlemeze: - 1 db Samsung HD103 UJ és 1 db Samsung HD200 HJ
    -Monitor: - Samsung SyncMaster 17"
    -Billentyű: Microsoft Usb Dual Wireless Keyboard
    -Egér: - sima genius
    -Hangfalak: Genius Sp-g16
    -Modem+router

    Illetve egy scanner(hp 2400) és egy nyomtató (ip2500) is van. :)

    Annyit érdemes tudni, hogy én faragtam hozzá egy hosszabbítót amit a szünetmentesre kötöttem, így a gép és a monitor mellett a router+modem is kap áramot áramszünet/áramingadozás során.

    A jelenség során:
    -a gép kikapcsol az áramszünet bekövetkeztekor, és sípol a szünetmentes, de nem figyeltem meg, hogy esetleg az akksi töltöttségi szintjét jelző lámpa ég e, sajna. :((

    -Jól gondolom, hogy az akksi romolhatott el?
    -Érdemes e nagyobb teljesítményű szünetmentest venni, vagy pedig csak vegyek bele egy új akkut?
    -Gyári akkut kell vele venni, vagy van valami olcsóbb megoldás is?

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok!

    Ezt ugyan már kérdeztem, de szeretném megtudni, hogy milyen típust és mekkora teljesítményű szünetmentest érdemes vennem.?

    Szünetmentessel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Egy APC Back-UPS CS 350VA - val rendelkezem. Kb 5 éves még sosem volt benne cserélve akkumulátor, szinte állandóan bekapcsolva van, amikor a gép lekapcsolt állapotban van is. Ilyenkor a monitort is kikapcsolom és csak a router+modem van rákötve. Néha viszont a egyszerű áramingadozáskor kikapcsol a gép, de ezt mostanában kezdte el, lehet, hogy az aksim kezd tönkre menni?
    A konfigom:
    -Processzor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 4400+
    -Ram: 4,00 gb
    -Videokártya: NVIDIA GeForce 8600 GT
    -Merevlemeze: - 1 db Samsung HD103 UJ és 1 db Samsung HD200 HJ
    -Monitor: - Samsung SyncMaster 17"
    -Billentyű: Microsoft Usb Dual Wireless Keyboard
    -Egér: - sima genius
    -Hangfalak: Genius Sp-g16
    -Modem+router
    Illetve egy scanner(hp 2400) és egy nyomtató (ip2500) is van.

    Annyit érdemes tudni, hogy én faragtam hozzá egy hosszabbítót amit a szünetmentesre kötöttem, így a gép és a monitor mellett a router+modem is kap áramot áramszünet/áramingadozás során.

    A jelenség során:
    -a gép kikapcsol az áramszünet bekövetkeztekor, és sípol a szünetmentes, de nem figyeltem meg, hogy esetleg az akksi töltöttségi szintjét jelző lámpa ég e, sajna.

    Következőket szeretném kérdezni:
    - Jól gondolom, hogy az akksi romolhatott el?
    - Érdemes e nagyobb teljesítményű szünetmentest venni, vagy pedig csak vegyek bele egy új akkut?
    - Gyári akkut kell vele venni, vagy van valami olcsóbb megoldás is?
    - Mitől függ, hogy egy szünetmentes mekkora watt/VA leadásra képes, a benne lévő akkumulátor mérete vagy pedig más határozza meg? Nem értek hozzá, azért is kérdezem :)
    -
    Minőségi, hosszú élettartamú készüléket szeretnék venni, de olcsón... :DD Na jó tudom ez nagyon nem megy együtt, de nem szeretnék 30-40000 fölé menni semmiképp.

    A régi szünetmentest érdemes eltenni későbbre, venni majd bele egy akkut, és a hifi-tv-állvány mellé elhelyezni? Gondoltam egy tv-t és kisebb fogyasztókat elbír majd?

    Szünetmentesben gondolkoztam a fűtésrendszerem mellé is, gondolom a keringetőszivattyúk nem fogyaszthatnak túl sokat, összesen 2 darab van belőle, illetve egy kis központi agy. Nem szeretnék fűtés nélkül maradni majd a télen. Szerintetek van értelme?

    [ Szerkesztve ]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítség kellene, Jelenleg egy APC BACK-UPS 350, BK350EI-em van. Egy ideje már ha elment az áram a szünetmentes is azonnal kikapcsolt, ezért gondoltam veszek bele egy új, utánagyártott aksit. De ugyanazt csinálja, elment az áram és a gép pedig leáll. A visszajelzőlámpa szerint átvált aksira, de mégsem.

    Lehetséges, hogy a szünetmentes nem bírta a terhelést és azért kapcsol ki?
    Amit életben tart a szünetmentes:
    -maga a gép
    -monitor
    -modem
    -router

    Most kicsit elvagyok kenődve, mert azért vettem bele aksit, mert úgy gondoltam ez lehet a baja, de lehet, hogy mégsem? :(

    Ha maga a szünetmentes, akkor milyet vegyek, mit ajánlotok? Méret és típus alapján?

    Köszi a segítséget

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz Cobra. #5959 üzenetére

    igen, bementem ahol az aksit vettem, ott is azt mondták.. valószínűleg az elektronika ment tönkre, vigyem be és elküldik megnézetni a szervizbe, de kérdés érdemes e elküldeni és megcsináltatni, vagy vegyek egy újat...

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz ra^ven #6042 üzenetére

    Én a helyedben nem szünetmentest vennék. Inkább egy olcsó aggregátort, mert ha tényleg több órára kell 200 watt, azt nagyon drága készülék tudja csak, plusz sajnos ahhoz szinuszos kell, ami meg baromi drága.
    [Itt is foglalkoznak ezzel épp.]
    Amire neked kell, az kb EZ felelne meg. Szerintem ez sok érte.

    Esetleg egy másik megoldás ha veszel egy autó akksit, és egy szinuszos invertert, ami átalakítja neked 220-ra. Vehetsz minél nagyobb Ah-rás akkumulátort is akár. Az annál tovább bírja a szünetmentesnek szerintem főleg az szab határt, hogy nem fér bele elég nagy akkumulátor.

    De ez a magánvéleményem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz ra^ven #6046 üzenetére

    én is sokat gondoltam a szünetmentes dologra, de oda jutottam, hogy az aggregátor jobb megoldás, mert akkor más is kap áramot ha kell. 1 dugvillát(ezt egy villanyszerelő kösse be, mert nem mindegy hova kerül a fázis...stb, ha jól tudom) bedugsz a konnektorba, automata előtte lecsap és már van is áram a vezetékekben amikor indítod a cuccot.

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz mno #6048 üzenetére

    Mivel a szél csapkodja a vezetéket így valószínűnek tartom, hogy nem városban lakik, így megoldódik a "zajártalom." A környezetbarátságról pedig egy akkumulátornál sem kell, nagyon beszélni. Hisz annak az előállítása és utána az újrahasznosítása sem környezet barátabb, mint elpöfögni 10 liter benzint évente. Igaz ez nem az ottani környezetet hanem az elő- és újrahasznosítás helyén jelentkezik. :)

    Mivel a hozzászólás szerint esetleg több órára is elmehet az áram, így ehhez ténylegesen nagy teljesítményű apc kell. Amiket ha újonnan vesz meg, akkor 100 000 felett lenne az ára bőven. Igaz használtan sokkal olcsóbban is hozzájuthat . Nem mondom, hogy nincs igazad, nagyon jó választás a beépített apc, csak szerintem nem olcsóbb, mivel neki több órát kell kibírnia.

    Vitatkozni nem akarok, csak ártatlan szemlélő vagyok és naiv a témában én is csak nézelődtem a témában eddig, de én ahogy számolgattam nekem eddig olcsóbbnak tűnik az aggregátor.

    De szívesen olvasom a hozzászólásaidat, mert látom sokkal több tapasztalatod van ebben a témában. Én is hasonló cipőben járok mint ő így érdekel a véleményed.

    Szia

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok. Autós invertert keresek a laptopomhoz. Tud valaki nekem ebben segíteni? Köszi

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

Új hozzászólás Aktív témák