Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz _Orbi_ #10034 üzenetére

    Hát, nem tudom, Te mit és hol olvastál, de ha csak az elmúlt egy hónapot nézem, az Eatonnak csak egy újabb típusára történt egy negatív megjegyzés, egyébként szerintem egy elég népszerű márka itt a topicban is. Az viszont általános dolog, hogy szinte mindegyik gyártó próbál jóárasított termékkel is előállni a piacon, amiknek (természetesen) megvan a minőséggel és tartóssággal kapcsolatos árnyoldala is. Ha céges szinten több mint százat vásároltatok be, az valószínűleg nem a csúcs kategória lesz, és vélhetően ezért is alakult ki róla rossz vélemény.

    Egy szünetmentes tápegységet érdemes úgy méretezni, hogy az bőven (kellő ráhagyással) kiszolgálja a ráakasztani kívánt fogyasztókat. Ha van egy 500 W-os géped, egy 30 W-os kislámpád, meg még egy kb. 100 W-os monitorod és egy szintén 100-300 W-os erősítőd, akkor az már majdnem 1 kW, oda már megfontolandó volna egy 2 kVA-es UPS. Első körben szerintem szelektálj: a 30 W-os kislámpát cseréld le egy 3-4 W-os LED-esre (eBay-en már 400-700 Ft között kaphatsz E27-es és E14-es "izzót" is), és máris nem fűt/terhel annyit fölöslegesen egy fényforrás. Az erősítőt én meggondolnám, feltétlenül szükséges azt is UPS-re tenned? Van benne ventilátor, vagy a végfoka nincs relével leválasztva (pukkan, amikor lekapcsolódik), ezért akarod ezt is szünetmentesíteni?

    Arról nem szólt a fáma, hogy ezek a feszültség ingadozások okozzák-e a gép lekapcsolását. Ha nem, akkor elég egy offline UPS is, ha igen, akkor egy online vagy egy line-interaktívra lesz szükséged. Innen nagyjából irányban is vagy, már csak azt kell megtudnod, hogy a PC-d tápja, illetve az erősítőd igénylik-e a tiszta szinuszos betáplálást, vagy jó nekik a kvázi-szinuszos is.

    (#10035) envagyok
    Első körben: NAS + modem + router ellátására szerintem elég egy 600 VA-es olcsóbb UPS is, bár ez a NAS-tól is függ.
    Második körben: #9900

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák