Új hozzászólás Aktív témák

  • kisninja

    őstag

    Sziasztok elöször is mondom csak tippeket kérek.
    Van egy powerware prestige 9 es upsem, minden jó volt a tegnapi napig amig el nem jött a kikapcsolás ideje. Nyomom a gombot hosszú sipolás... minden rendben relé lepapcsol, elmegy az áram a kimenterröl.(maga a gép még világit forog a venti tölti az akkut csak lelövi a kimenetet ill ha elmenne az áram akkor lekapcsol)
    Most jött a lakapcsolás ne bugjon nekem(no meg a vellany számlára is jótékonyan hat ha nem megy) nyomom le a hosszabíton a kapcsolot erre egy fülsüketítően hatalmas BUUMMM... kis szag meg füst. . Pár másodperc mire észbekapok hátúlról lehuzom a pót akkukat majd bután bámulok.
    Mire szétszedtem semmi nyomát nem találtam a híbának. :( Jó poros volt de az mind egy nem volt túlmelegedve. Kipucoltam de semmit nem látok, egy kis ellenállást találtam amiről kicsit lejött a festék de az sem szenes de ellenállása végtelen. (ha ez tönkrement jó jó de akkor mi a fene durrant hatalmasat ?
    Annyit hozzáfüznék hogy a bementi részen van egy relé ami szépen duruzsolt egyre hangosabbant az idő multával.... ha jól néztem a 230-at szakítja ha nincs áram a tekercsére rámérve megint végtelent mértem.
    Még annyit hogy látszatra a végfok tranyok is jók, nincsenek szét durannva.
    Tehát valakinek valami tippje?
    pár kép
    [kép] ez az ellenállás
    [kép] itt meg a zajosnak vélt relé
    a többiröl linket szurok be ezek nagy felbontásuak.
    [link] (relé)
    [link] (ellenállás)
    [link][link][link][link]
    Ha valakit érdekli a többi kép akkor csak a képek számait irja át 1-20 ig.
    remélem lesz aki azért válaszolni is fog vagy netán még segíteni is. :)


    [Szerkesztve]

    powered by: ®MAJORMÜVEK®

Új hozzászólás Aktív témák