Új hozzászólás Aktív témák

  • martin66

    senior tag

    sziasztok,
    teljesen nulla tudással szeretnék tőletek segítséget kérni. a problémám az, hogy a uk-be lakom és egy 60 éves sorházban lakom (kb 50 lakás 25 alul, 25 az első emeleten), egy cégé az összes és egy épület ezért az áramot ugyanonan úgyanúgy kapják. szerintem akkoriak is a vezetékek. a lényeg, hogy olyan problémám van, hogy a monitorom néha pislákol (kikapcsol, majd vissza kapcsol PE320QK, 900 fontos monitor), ezét a gépben kicseréltem a VGA-t, 2amd és 1 nvidia, új ramokat is kapott és egy szuper minőségi seasonic gold tápot lecseréltem és egy másik szuper miőségi 100 fontos RM850-es tápra. nem segített, szerintem nem a gép okozza.

    most költöztem egy másik lakásba az épületen bellül és egyértelművé vált, hogy nem a monitorral vagy a géppel van a gond szerintem. Mert, ha lekapcsolom a fürdőszoba lámpát, akkor a monitor pislákol. Nem csak akkor mert más lakásba is, ha van lekapcs vagy vlami akkor pislákol, de nálam, ha lekapcsolom a fürdőszoba lámpát vagy a hűtőt, akkor pislákol a monitor.

    ezért ara gondoltam, hogy venni kéne valamit a monitor elé. a gépnél nem tapasztaltam ilyen gondot. amúgy is megtanultam, hogy 5 percenként menteni kell szóval a gépnél nem lenen nagy veszteség, ha elszáll valami.

    kérdésem, hogy mi lehet a gond? egy szünetmentes megoldhatja? vagy van valami olcsóbb, mint a szünetmentes? az elég, ha csak a monitort kötöm rá?
    keret max 100 font, de most hogy vettem egy új 100 fontos tápot RM850 inkább kevesebb, de meg veszem a minőségit. ezt pl 55 fontért láttam: APC Back-UPS 300 Watts /500 Va 3 X C13 Input 230v /output 230v (azokba hogyan tudom bedugni az eszközeimet? a gépen és a monitoron is olyan csatlakozó van, nincs olyan kábelem azt is venni kell?)

    A gépem:
    AMD Ryzen 5 1600@3,7GHz | Corsair 32GB DDR4 @2933MHz | ASUS PRIME B350-PLUS | Samsung 960 EVO 250Gb | Corsair RM Series™ RM850 | Strix vega 56 | Aerocool Aero 800 kék
    A monitor:
    Acer ProDesigner PE320QK

    köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák