Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    Akkor folytatom.

    Nekem szépirodalom olvasásához kell, szókincsfejlesztőnek.

    Kipróbáltam pár olcsóbb szótárgépet (hexaglot, 12 e Ft).
    Ez ha jól emlékszem 6 nyelvű volt, 400 000 szóval. Ez a szám (400 000) viszont az ósszes tárolt szót jelenti, mind a 6 nyelven összesen, így viszont erre a célra kevés. Az érdekes szavak nincsenek benne.

    Ráadásul nagyon lassú. Több másodpercet gondolkodik, mire kiböki, hogy nincs ilyen szó...
    Plussz, be kellett állítani, hogy milyen nyelvről fordítson, ami szvsz felesleges, csak el tudná dönteni egy szóról, hogy milyen nyelvű (ha már pl. a google is tudja)

    Márpedig a szépirodalmi könyvek szólnak vmiről amihez legtöbb esetben tartozik egy speciális szókincs, aminek a szavai sokszor előfordulnak, így észrevétlenül belemásznak az ember fejébe.
    Pl. vmi háborús könyv. Na most ez a szótár pont ezeket a szvakat NEM fogja tartalmazni (alakulatok, rangjelzések, fegyverek, stb). Azaz erre a célra teljesen alkalmatlan.

    Viszont a Quicktionary -nak nagyon jó szótára van, kipróbáltam Hemingway-jel.

    Viszont amilyen szótárgépnek nagy a szókincse (volt egy Btech is, asztali, az meg 40 e Ft. Akkor már inkábba quicktionary, bár csak egyirányú, de nekem csak az kell.

Új hozzászólás Aktív témák